Skomplikowane? tagowanie muzyki

Cześć wszystkim,

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakiś program, który uzmożliwiłby mi swobodne tagowanie muzyki, choć nie w “tradycyjnym” słowa tego znaczeniu. Nie mam zamiaru wypełniać tagów ID3, tylko dopisywać do określonych plików własne skojarzenia. Mówiac bardziej precyzyjnie i obrazowo: podczas odsłuchiwania jakiegoś utworu robię notatki, które mają mniej więcej taką postać - [gitara, fortepian, brak tekstu, smutek, nadzieja, rozpacz]. Narzędzie, które byłoby mi bardzo przydatne powinno posiadać funkcję zapisu oraz wygodnego wyszukiwania poprzez owe tagi. Zaznaczam jeszcze, że chodzi o wyszukiwanie w ramach mojej “domowej biblioteki”, a nie całej sieci. Czy istnieje coś takiego? Szukałem czegoś w sieci, ale programy, które znalazłem nie nadawały się do tego typu pracy. Liczę na waszą pomoc :slight_smile:

A nie lepiej w nazwie pliku umieścić ten tag np. w kwadratowym nawiasie i w ten sposób nie męcząc się masz sortowanie po czym chcesz…

Przyznam się, że spodobało mi się to podejście aczkolwiek trudno powiedzieć jak sprawdzi się w praktyce. Spróbowałem więc wprowadzić taką opcje w w swoim programie o nazwie ‘terminarz’ który możesz znaleźć tutaj:

replacepl

Posługiwanie się programem polega na wejściu do katalogu, wybraniu utworu i po wpisaniu opisu kliknięciu przycisku:‘dodaj do bazy’.

Ciekaw jestem Twojej opinii i ewentualnych propozycji poprawek.