Skonfigurowanie Routera

Witam. Jesli zielony jestli chodzi o te sprawy ale postaram sie wytlumaczyc o co mi chodzi. Wiec tak , mam internet radiowy , jedno ip jest dla komputera ktory jest polaczony kablem a drugie ip dla laptopa , chciałbym aby zrobic z tego jedna siec , rozdzielajaca na 2 komputery przez router. Posiadam router edimax Br-6225n

Witaj,

pewnie komputery są w tej samej klasie adresowej, więc i w jednej sieci. Ergo: osiągnąłeś cel :slight_smile: . Co konkretnie chcesz uzyskać, jaki rezultat?

Jeśli za każdy komputer płaci dodatkowy abonament, np. w niektórych sieciach osiedlowych za każdy dodatkowy komputer w sieci chcą dodatkowe 10 - 20 zł do abonamentu podstawowego, to prawdopodobnie chce zrezygnować z jednego komputera i dzielić jedno łącze na dwa komputery.

Jeszcze może być taka opcja, że jeden komputer udostępnia łącze drugiemu i po to mu router ale niestety można się tylko domyślać, dlatego kolega niech najlepiej napisze dokładnie o co chodzi, co i w jaki sposób ma podłączone do tej radiówki.

Pozdrawiam!

kozaczekXD ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.). Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif