Skopiowanie DvD-Video i nagranie jako dane

Mam dość dziwne pytanie , ale potrzebuje 100% odpowiedzi :wink:

Przechwyciłem na dysk rodzinne nagranie z kasety VHS które trwa ponad 3 godziny , mój sprzęt nie jest pierwszej młodości i wypalenie tego materiału jako DvD-Video zajmuje ponad 6 godzin , a mam do wypalenia trzy kopie tych płyt co równa się że skończe za tydzień :smiley: , orientujecie się czy mogę wykonać taki przekręt że wypalę jedną płytkę jako DvD-Video skopiuje zawartość tej płytki na dysk i kolejną płytę wypale jako dane wklejając te pliki skopiowane , czy ta druga płyta będzie tym samym co ta pierwsza ,tzn. czy będzie aktywne menu i czy będzie jako płyta DvD wykrywana przez stacjonarne odtwarzacze DvD.

Myślę że skojarzycie o co mi chodzi. :wink:

PS.

Tu screen z podglądem z programu żeby zaraz nie było że mam jakieś pirackie plany :smiley:

beztytuugmd.th.jpg

Jak już będziesz miał gotową jedną płytkę to robisz jej obraz ISO i z niego wypalasz następne kopie.

No faktycznie , popatrz o tym nie pomyślałem. Dzięki bardzo nawet nie wiesz jak mi to ułatwi i przyśpieszy prace :slight_smile:

Nie musisz kopiować na dysk - w programie do nagrywania wybierasz opcje kopiowania DVD (nie musisz mieć dwóch napędów DVD), wkładasz płytę źródłową, klikasz START - program sam utworzy na dysku kopie płyty po czym poprosi o włożenie płyty docelowej

Możesz zrobić też tak jak fiesta podał - masz jedną gotową płytę, robisz jej obraz ISO i z tego ISO nagrywasz tyle płyt ile chcesz.

Trzeci sposób - materiał źródłowy, “przechwycony” od rodziny przerabiasz w programie do obróbki Video jednak jako miejsce docelowe nie podajesz płyty ale dysk HDD i później dopiero ten materiał nagrywasz tyle razy ile potrzebujesz - uważam, że to jest najlepszy sposób.

Cedar , dzięki , też cenna informacja , ale jednak myślę że zrobienie obrazu płyty będzie w tym przypadku praktyczniejsze,aczkolwiek z tym kopiowaniem DvD to jak raz skopuje to mogę wypalać tyle razy tę kopię do póki nie wyłączę programu, po wyłączeniu programu plik tymczasowy zostaje automatycznie usunięty , czy może po wypaleniu jednej kopi i cały proces z kopiowaniem trzeba powtarzać co wypalenie kolejnego nośnika?

Tylko w pierwszym sposobie jest plik tymczasowy kasowany po wyłączeniu programu, w drugim (tym co fiesta podał) i w trzecim materiał masz na stale na dysku.

Pierwszy sposób jest dobry gdy masz już materiał tylko na płycie - tylko na początku są tworzone dane tymczasowe, za każdym następnym razem (w czasie jednego uruchomienia programu) tylko nagrywane są na płytę docelową tyle razy ile potrzebujesz.

Wykonałem obraz płyty , nagrałem jako obraz płyty i jest cud , miód i orzeszki , o to chodziło , dzięki Panowie za pomoc.