Skracanie linków z możliwością późniejszej edycji

Witam, poszukuję strony, a właściwie usługi, a nie oprogramowania. Nie znalazłem jednak odpowiedniego działu, dlatego pytam tutaj.

Poszukuję serwisu skracającego linki, oferującego późniejszą edycję adresu docelowego. Chcę stworzyć dokument graficzny i w rogu napisać adres pod jakim można go pobrać. Jednak zanim go wrzucę na serwer hostingowy i skrócę link nie znam jeszcze tego adresu, więc nie mogę go tam wpisać :frowning: A może istnieje gdzieś możliwość rezerwacji krótkiego linku i późniejsze dodanie adresu docelowego?

Raczej nie znajdziesz takiej usługi i osobiście nawet nie chciałbym aby takie usługi istniały.

Dlaczego? Bo wyobraź sobie że ktoś tworzy takiego skrótowca prowadzącego do czegoś co przyciąga uwagę i rozsyła go ludziom a potem jak już link się rozprzestrzeni podmienia jego docelową zawartość na wirusa - aż strach się bać…

No właśnie. Właściwie to wystarczyłoby mi 500kb na jakimś ftp. Tam bym miał wpływ na adres, tylko nie mam dostępu to żadnego ftp-a. No nic, będę kombinował dalej.

Wejść na cba.pl, zrobić darmowe konto, potem kupić domenę jak najkrótszą - vzdd, dgsh, fdjf, jrfu, trur, tsgh - próbować, bomninacji jest mnóstwo.

Potem, mając już podpiąć domenę, w notatniku napisać coś, żeby przekierowywało, zapisać pod prostą nazwą - np. sf, wrzucić i wtedy… jest jeszcze krócej niż tnij.org :smiley:

Nic innego go głowy mi nie przychodzi.

Jeśli nie chcesz kupować domeny i mieć wszystko za darmo, zainteresuj się domeną .tk - o ile wiem, to ona jest za free i możesz spokojnie spróbować - tylko, że chyba w ciągu 90 dni musi być 25 wejść, żeby domena się utrzymała, czy jakoś tak - teraz do końca nie pamiętam