Skrót do pendriva na samym pendrivie


(Jarcko) #1

Cześć!

Proszę o pomoc w następującym problemie. Od jakiegoś czasu po włożeniu pendriva do kompa i otworzeniu go nie pojawia się jego zawartość tylko skrót do niego samego. Dopiero po kliknięciu na skrót pojawia się jego zawartość. Sformatowałem pendriva jednak to nic nie zmieniło. Sformatowałem niedawno całą partycję C na której jest system (D nie ruszałem) lecz i to nie pomogło. Może nawet jest gorzej, bo przy pierwszym włożeniu pendriva po formatowaniu miał problemy z jego instalacją. Otwierał się kreator dodawania sprzętu, rozpoczynał instalację i wyskakiwał jakiś błąd, po czym po zakończeniu kreator otwierał się ponownie i tak w kółko aż go anulowałem. Dodatkowo po wejściu do pendriva wolniej teraz działa komputer przy otwieraniu poszczególnych jego folderów. Jednakże dostać się do zawartości pendriva mogę. Niestety próbowałem na innym pendrivie i sytuacja jest ta sama, a także na telefonie którego niepotrzebnie podłączyłem też dziwne pliki się pojawiły i pozmieniały mi się foldery, ich liczba i zawartość która na nich była.

Także chyba już wszystko teraz mam zainfekowane: komputer, pendrivy i telefon.

Mam komputer stacjonarny XP SP2, bo SP3 nie chciał się zainstalować, podobnie jak nowsza wersja Adobe Acrobat czy aktualizacja Java, a czasem przy starcie gg też pojawia się jakiś błąd skryptu, ale nie wiem czy to wszystko jest związane z tym problemem tworzącego się skrótu na pendrivie czy to coś innego.

Logi zrobiłem gdy do kompa nic nie było podłączone, żaden pendrive czy dysk zewnętrzny itp.

 

OTL.Txt

http://www.wklej.org/id/1322179/

 

Extras.Txt

http://www.wklej.org/id/1322187/

 

Pzdr i proszę o pomoc.

 


(Acorus) #2

Podłącz wszystko.Użyj USBFix z funkcji Deletion (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną  przed użyciem USBFix.).Pokaż z niego log i nowe logi z OTL.

http://www.usbfix.net/


(Jarcko) #3

Przy uruchamianiu USBFix poprosił mnie o wyłączenie antywirusa (Avira) i firewalla (Sunbelt Personal Firewall), a następnie zrestartował kompa po którym się chyba one znowu aktywowały. Po restarcie już nie prosił o ponowne ich wyłączenie i tak poszedł skan i logi.

 

USBFix

http://www.wklej.org/id/1322410/

 

OTL.Txt

http://www.wklej.org/id/1322411/

 

Extras.Txt

http://www.wklej.org/id/1322412/


(Acorus) #4

Odinstaluj Mega Browse i starożytną zaporę Sunbelt Personal Firewall. Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [] File not found
O4 - HKU\.DEFAULT..\Run: [] File not found
O4 - HKU\S-1-5-18..\Run: [] File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: 39283 = C:\DOCUME~1\ALLUSE~1\LOCALS~1\Temp\ccruruy.scr
O16 - DPF: DirectAnimation Java Classes file://C:\WINDOWS\Java\classes\dajava.cab (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: Microsoft XML Parser for Java file://C:\WINDOWS\Java\classes\xmldso.cab (Reg Error: Key error.)
[2014-03-26 20:16:35 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Mega Browse

:Commands
[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt.Po restarcie uruchom OTL i użyj opcji Sprzątanie.W USBFix Uninstall.

Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware http://data-cdn.mbamupdates.com/v2/mbam/consumer/data/mbam-setup-2.0.0.1000.exe


(Jarcko) #5

Po skanowaniu Malwarebytes Anti-Malware program wskazał 3 pliki do kwarantanny, więc tak zrobiłem. A te pliki to są chyba te które w raporcie ze skanowania znajdują się pod nazwą Klucze rejestru oraz Wartości rejestru.

Tutaj jest ten raport:

http://www.wklej.org/id/1322565/

 

Tutaj jest raport z Security Check


(Acorus) #6

Możesz usunąć.Instalacja Service Pack 3.Aktualizacja Int.Exp.do wersji 8.

Odinstaluj Java™ 6 Update 45.

Zainstaluj http://www.java.com/pl/download/windows_offline.jsp


(Jarcko) #7

Int. Exp zaktualizowałem, Java™ 6 Update 45 odinstalowałem, niestety instalacja SP3 się nie powiodła. W każdym bądź razie dziękuję za pomoc, bo główny problem z pendrivami i telefonem został rozwiązany.