Skrót klawiszowy do pewnej funkcji?


(Dominek Pl) #1

Witam :slight_smile:

Chciałbym dowiedzieć się jak aktywować takie okienko, które jest prostokątem, wyskakuje na środku ekranu i w nim, w kwadracikach znajdują się wszystkie otwarte aplikacje ( każdy kwadracik to jedna aplikacja). Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile:


(ja.a.kto.inny?) #2

ctrl + alt + del :slight_smile:


(Dominek Pl) #3

Nie chodzi mi o to


(Ludr) #4

Alt + Tab

(w Vista win + Tab przerzucanie okienek w 3d)


(Joemix) #5

Na ta klawisze reaguje komputer a nie system operacyjny, np. Windows XP aby zapobiec resetowi komputera (bo to nakazuje wciśnięcie tych klawiszy - systemowy (z poziomu BIOS) restart komputera) wyświetla menażer zadań, system W98 wyświetla ekran STOPu, zatrzymując cały system, i informując ze ponowne wciśnięcie tej kombinacji spowoduje utratę danych i restart systemu. Jak chcemy wywołać menażer zadań (podczas normalnej pracy, nie awaryjnie) lepiej używać CTRL+SHIFT+ESC

A jak masz zainstalowany dodatek Power Tools lub podobny w XP, to używając ALT+TAB wywołujesz zainstalowany dodatek np. okno z miniaturą okien otworzonych (w przypadku power tools), jak chcesz po staremu standardowo ramkę z ikonami to ALT+WIN+TAB uruchamia oryginalnego "task-switch'a"