Skróty aplikacji w menu Start

(Pprzemo) #1

Witam wszystkich!

Mam proste pytanie: czy można utworzyć jakieś skróty do aplikacji np. worda czy excela na polu zaznaczonym na obrazku (czy jest może ono przeznaczone tylko dla 'ostatnio otwieranych programów?): startwf1.th.jpg

Jeśli się da to zrobić to serdecznie proszę o wskazówki jak...

P.S. Nie dziwcie sie ze jest puste po prostu mam wyłączone zapamiętywanie otwieranych programów. :wink: Pozdrawiam!

(Persifall) #2

http://windowshelp.microsoft.com/Window ... 71045.mspx

(Kubakuderski) #3

jak na screenie i zaznaczasz w ile ma być ostatnio uruchomianych na ileśtam a reszte sam przypinasz...np nie masz żadnego ostatnio uruchamianego to menu ci się kurczy i masz miejsce na własne

post-43758-13856534150002_thumb.jpg

(xomo_pl) #4

otwórz np worda, gdy pojawi się na białym polu pod Internet i Email (oddzielone będzie od nich taką delikatną szarą kreską), "łapiesz" ikone worda i przesuwasz ją nad tą kreske i puszczasz. Po wyczyszczeniu listy programów word nadal tam będzie gdyż będzie on jakby przypięty do start menu......

(Pprzemo) #5

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi...

Pozdrawiam!

(Kolmar) #6

Widzę, że problem już rozwiązany, ale tak na marginesie, to opcja za pomocą której można umieścić w menu start skrót to -> Przypnij do menu start

PPM na wybranym programie lub skrócie i wybierasz z menu kontekstowego w/w opcje.

(Pprzemo) #7

Właśnie z tego skorzystałem :wink: Ale mimo to jeszcze raz dziekuje za pozostałe wskazówki...