Skróty nie działają, brak reakcji. Same aplikacje .exe tak

(Drakeshi777) #1

Witam,

Mam następujący problem, bawiłem się troszkę odkurzaczem i jego modułami rejestr,menu kontekstowe, tryb zaaw. itp. a jednocześnie skasowałem sobie ręcznie 2 pliki z folderu Windows explorer.exe.back i explorer.exe.back.back. Myślałem, że to zwykłe kopie. Podejrzewam to któryś z w/w to powód mojego problemu.

Po wykonaniu tych czynności klikam na skrót programu na pasku zadań i wyskakuje mi okno:

niemoznaotwtegoelem.png

I tak na każdym skrócie na pasku zadań, no to ja wchodzę w:

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

I wywalam wszystkie skróty z tego folderu i chcę je zrobić od początku. Przechodzę do folderu z programem uruchamiam program z pliku .exe- działa, no to prawym utwórz skrót i skrót już ten nowy nie działa! I tak do każdego programu. Aplikację mogę uruchamiać normalnie ale przy innych skrótach dzieje się to samo. Po kliknięciu na skrót PPM nie ma nawet otwórz zwykłego tylko jest:[niemaotworz.pngDodam, że zrobiło się tak na profilach wszystkich użytkowników :^o kiedyś miałem podobny problem ale wtedy zrobiłem od nowa skróty i wsio szło. Próbowałem programem TuneUp2011 naprawić ale też nic nie zdziałał. Żeby nie było Przywracanie mam wyłączone, kopii żadnych nie mam, system czysty. Jest to jak na moje oko coś z Explorerem ale dalej nie mam pojęcia. Ma ktoś jakiś pomysł/fix? Jakby co LOG z OTL chociaż nie wiem po co... Windows 7 x86 SP1 PL, pracuje na koncie Administratora prawdziwego, komp działa jak żyleta, i to na pewno dzisiaj rano dopiero rozgrzebałem. Usługi i konfig "lekko" zoptymalizowane typu wyłączone UAC,Defender i inne badziewia.

http://wklejto.pl/90002

Podsumowanie:

Aplikacje .exe działają, lecz po utworzeniu z nich skrótu obojętnie jak czy wyślij do pulpit-utwórz skrót czy bezpośrednio utwórz skrót, po podwójnym kliknięciu brak reakcji. Po prawokliku nie ma opcji otwórz, po przeniesieniu na pasek zadań pokazuje się to okno którego screen dałem u góry #1

](http://img255.imageshack.us/i/niemaotworz.png/)

(Witkacy75) #2

Witam.

Każdy szanujący się program do czyszczenia czegokolwiek (system, rejestr, duplikaty itp.) ma opcję backup-u przed rozpoczęciem czyszczenia.

Teraz możesz z niej skorzystać, aby cofnąć zmiany. Jeśli nie zrobiłeś kopii, uruchom przywracanie systemu na ostatni punkt przywracania (przed awarią).

(Drakeshi777) #3

Tak, to to ja wiem, tylko nie wiem po co czyścić skoro program i tak robi tego backup, nawet skompresowany ;]

I dlatego zawsze wyłączam w programach WSZYSTKIE opcje backupu jak i przywracanie systemu... tak też zrobiłem w tym przypadku :x

Myślę, że to będzie coś z menu kontekstowym albo explorerem bo ten brak reakcji po kliknięciu i brak opcji otwórz przy skrócie na to wskazuje. Przypomniałem sobie także, że właśnie coś z menu kontekstowego "niepotrzebnego" wskazanego przez program wywaliłem, ze 4 opcje.

Spróbuję jeszcze dyskiem z Win7 opcja napraw system, może łyknie...

-- Dodane 21.02.2011 (Pn) 11:31 --

No nie idzie, ktoś ma pomysł? ;]

-- Dodane 21.02.2011 (Pn) 11:48 --

Nie działają ani skróty do programów ani do Panelu Sterowanie, do niczego co da się zrobić. System nie wie jak interpretować je. Na moje oko trzeba przywrócić skojarzenia skrótów do domyślnej opcji lecz nie wiem jak...

-- Dodane 21.02.2011 (Pn) 11:54 --

Dobra, gdyby ktoś miał podobnie. Gdzieś na angielskich serwerach microsoftu znalazłem ten plik. Dotarłem do niego poprzez jakieś anglojęzyczne forum. Tak jak myślałem lnkfix. Pozdrawiam ;]

Działa na Vista/7

Wystarczy pobrać i kliknąć dwa razy. Dodajemy wartości do rejestru.

http://www.przeklej.pl/plik/lnkfix-vist ... 27d8amu6jo

Sam sobie pomogłem- no cóż ;]