Skróty w Viscie

Od pewnego czasu nie działają mi skróty w Viscie. Nie mogę ich otworzyć poprzez dwukrotne kliknięcie, a jedynie poprzez kliknięcie PPM i na ‘Otwórz lokalizację folderu’. Czy wie ktoś z was o co chodzi? Może coś w rejestrze?

Czy wprowadzałeś jakieś niemałe zmiany w systemie? Instalowałeś jakiś soft, który ingeruje w pliki systemowe?

Nie, ale czyściłem rejestr Odkurzaczem i Ashampoo Magical Optimizer’em. Niestety w Odkurzaczu usunąłem kopie bezpieczeństwa, a w tym drugim programie nie widzę opcji przywracania rejestru. Dlatego pytam o rejestr. Da się coś z tym zrobić?

I mamy przyczynę. Najprawdopodobniej Odkurzacz usunął ważną część w rejestrze, która odpowiada za tworzenie skrótów. Ten program nie jest przeznaczony do użytku z systemem Windows Vista. U mnie (ja także posiadam Vistę) skasował połowę rejestru (tą dobrą), nie mogłem włączyć żadnego programu, na szczęście przed czyszczeniem wykonałem kopię zapasową rejestru. Którego programu używałeś jako pierwszego? To ważne.

O ile dobrze pamiętam, to Odkurzacza.


Właśnie przejrzałem folder Backup w Odkurzaczu i zauważyłem, że usunięte są wszystkie kopie bezpieczeństwa, oprócz rejestru. Przywróciłem wszystko po kolei i już jest wszystko normalnie. Dzięki za pomoc.

Zacytuję problem ze strony programu Odkurzacz: http://franmo.pl/

Jeśli nie masz kopii wpisu rejestru, to poniższy tekst zapisz do pliku: fix.reg (ważne aby miał rozszerzenie REG !!

Możesz też skorzystać z przywracania systemu (z punktów kontrolnych). XP ma przywracanie, a Vista na pewno ma tą opcję o wiele wygodniejszą.