Skróty w Viscie

(system) #1

Od pewnego czasu nie działają mi skróty w Viscie. Nie mogę ich otworzyć poprzez dwukrotne kliknięcie, a jedynie poprzez kliknięcie PPM i na 'Otwórz lokalizację folderu'. Czy wie ktoś z was o co chodzi? Może coś w rejestrze?

(Mail) #2

Czy wprowadzałeś jakieś niemałe zmiany w systemie? Instalowałeś jakiś soft, który ingeruje w pliki systemowe?

(system) #3

Nie, ale czyściłem rejestr Odkurzaczem i Ashampoo Magical Optimizer'em. Niestety w Odkurzaczu usunąłem kopie bezpieczeństwa, a w tym drugim programie nie widzę opcji przywracania rejestru. Dlatego pytam o rejestr. Da się coś z tym zrobić?

(Bartek iPC) #4

I mamy przyczynę. Najprawdopodobniej Odkurzacz usunął ważną część w rejestrze, która odpowiada za tworzenie skrótów. Ten program nie jest przeznaczony do użytku z systemem Windows Vista. U mnie (ja także posiadam Vistę) skasował połowę rejestru (tą dobrą), nie mogłem włączyć żadnego programu, na szczęście przed czyszczeniem wykonałem kopię zapasową rejestru. Którego programu używałeś jako pierwszego? To ważne.

(system) #5

O ile dobrze pamiętam, to Odkurzacza.

Właśnie przejrzałem folder Backup w Odkurzaczu i zauważyłem, że usunięte są wszystkie kopie bezpieczeństwa, oprócz rejestru. Przywróciłem wszystko po kolei i już jest wszystko normalnie. Dzięki za pomoc.

(opi) #6

Zacytuję problem ze strony programu Odkurzacz: http://franmo.pl/

Jeśli nie masz kopii wpisu rejestru, to poniższy tekst zapisz do pliku: fix.reg (ważne aby miał rozszerzenie REG !!

Możesz też skorzystać z przywracania systemu (z punktów kontrolnych). XP ma przywracanie, a Vista na pewno ma tą opcję o wiele wygodniejszą.