Skryim - nie skaluje rozdzielczości

(Kompos1t1) #1

Pewnego dnia jak zwykle włączyłem Skyrim ze steama. Grałem ( i nadal to robię) na najsłabszych ustawieniach (słaby komp)

Teraz jednak rozdzielczość 800/600 nie zeskalowała się i zamiast mieć grę na cały ekran, mam dosłownie na 50%! Gra jest w małym okienku i wyśrodkowana na środku ekranu, natomiast "resztę" (czyli pozostałe 50%, wokół ekranu) zajmuje czarna nicość.

Oczywiście za to tekstury i wszystko inne, wyglądają jakby rozdzielczość była maksymalna.

Linku ukazującego problem podać nie mogę, gdyż na screenie wygląda to, jakby problemu nie było.

Jak się przed chwilą okazało, z KAŻDĄ grą na steamie mam ten problem.

Proszę o szybką pomoc!

(Tekem) #2

Spróbuj uruchomić grę z pominięciem Steam’a. Wejdź do folderu “…\Steam\steamapps\common…” i poszukaj pliku wykonywalnego swojej gry.

Np: …\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto 2\gta2.exe

Jeśli zadziała (i nie uruchomi Steama) - utwórz sobie skrót do tego pliku.

Ma to tę zaletę że jak nie uruchamiasz Steama, to gra ma więcej zasobów dla siebie do wykorzystania.

Zobacz też w Steam’ie czy we właściwościach gry nie masz jakiegoś parametru.

A może grzebałeś w ustawieniach sterownika graficznego? Są tam opcje dot. skalowania obrazu. U NVidii (Panel sterowania NVidia) w dziale “Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu”.

Spróbuj innych ustawień. W szczególności “Pomiń tryb skalowania ustawiony przez gry i inne programy”.

Możesz też spróbować przywracania systemu jeśli wiesz kiedy dokładnie problem się pojawił, jeśli nic nie zdziałasz w ustawieniach.

(Kompos1t1) #3

Czy pomijając uruchomienie steama, nie zablokuję sobie możliwości gry w multi, zapraszania znajomych? Zależy mi na tym, gdyż granie np. w l4d2 bez multi, nie jest zbyt ciekawe.

C do grafiki, mam radeona nie nvidię.

Jeśli jednak wytłumaczysz mi, jak wejść w ustawienia tego skalowania, będę wdzięczny.

Jeśli to ważne - mam windowsa 7.