Skrypty-trzeba wskazywać źródło?


(radzik radzik) #1

Hej. Mam takie pytanko czy jak korzystam ze skryptów np. tutaj z dobreprogramy z forum pobranych, np. na widok statusu gg to musze u siebie na stronie wskazywać źródło tak jak ma sie to do grafiki?? I jeszcze jedno: jak biorę tapetę z innej strony na swoja to wiadomo trzeba, ale jak to jest strona na której ewidentnie jest napisane "Tapety na Twoją stronę www", to też?? I czy jak np. biorę z programów gotowe tapety to co tez pisac ze to np. z Adobe photoshopa (trochę to zaczyna być bez sensu). Reasumując: gdzie kończy się granica pomiędzy prawem autorskim a gdzie tego obowiązku nie ma??


(Airborn) #2

wszystko zależy od tego na jakiej licencji jest zamieszczana grafika, możlwe, że nawet jak zaznaczysz, że ściągnełeś z danej strony, to będzie ona zamieszczona nie legalnie...


(radzik radzik) #3

kurna ale to polskie prawo jest porypane, niech mi to ktoś dokładnie wyjaśni albo wskaże jakies artykuły bo juz zgłupiałem ;/


(Airborn) #4

to nie kwestia tylko polskiego prawa, prosta sprawa, dowiadujesz się na jakiej licencji publikowany jest tekst, skrypt, grafika, czy co tam innego, następnie wyszukujesz tekst takowej licencji (podstawy znajdziesz przeważnie w wikipedi) i patrzysz co możesz, a czego nie możesz robić :wink:


(radzik radzik) #5

ale tam nie ma żadnej licencji tylko poprostu ma dziewczyna u siebie na stronie grafikę czy co tam innego i ja tez chce sobie skopiowac takie cos do siebie. Nie od jakiejś poważnej instytucji (czy firmy) za która stoi prawo tylko poprostu.


(adpawl) #6

Pogooglaj sobie o prawie autorskim i prawach pokrewnych!

To że "dziewczyna", wcale nie znaczy że prawo jej nie chroni!

...inna sprawa to to, czy ona sama posiada prawa do materiałów zamieszczonych na jej stronce - tak czy inaczej Ciebie nic nie zwalnia z obowiązku nabycia praw do owych materiałów (o ile nie są rozpowszechniane jako free) ...chcesz być legalny - musisz się dowiedzieć :wink: