Skuteczna ochrona hasel

Witam , szukalem odpowiedzi na roznych forach i na jednych pisza cos , na drugich natomiast calkiem sprzeczne rzeczy. Dlatego

postanowilem zalozyc nowy temat aby rozwiac wszystkie swoje watpliwosci .

Glownie chodzi mi o ochrone hasel w grach mmo .

To tak:

Jaki bedzie najlepszy darmowy antywirus ? Avast free wystarczy ?

Czy ekranowa klawiaturka zapewnia bezpieczenstwo przed keyloggerami ?

Czy Windowsowa zapora powinna byc wlaczona ?

Slyszalem tez ze aktualizacje automatyczne powinny byc wlaczone , a na innych forach ze nie (tu chodzi mi o windows)

I np. Gdybym zrobil na komputerze dwoch uzytkownikow , czy keylogger dzialal by na jednym z nich jezeli na drugim zostal by pobrany prze inna osobe ?

Co jeszcze moglo by pomoc w ochronie hasel ?

Z gory dziekuje za pomoc .

Każdy darmowy AV da ci podobny poziom ochrony. Ale nawet płatne rozwiązania nie dadzą co 100% zabezpieczenia.

Przed niektórymi - tak.

Jesli nie używasz innej zapory - to tak - powinna być włączona.

Zaktualizowany system - to bezpieczny system. Krótko i na temat.

Tak / nie / być może. Dużo zależy od choćby poziomu uprawnień użytkowników, uruchamianych procesach na stercie systemu itp.

W przypadku haseł stosowanych online - nie ma rozwiązania “nie-do-obejścia” (no może poza hasłami jednorazowymi, tokenami i podobnymi rozwiązaniami stosowanymi głównie przez bankowość elektroniczną).

Osobiście zalecam więc … zdrowy rozsądek, i stosowanie się do podstawowych reguł dotyczących haseł - np.: http://www.iniejawna.pl/pomoce/przyc_pom/hasla.html oraz pamiętanie że ułuda bezpieczeństwa jest najgorszym doradcą.

Dobra , dzieki za pomoc .

Avast jest niesamowicie dziurawy, w testach wypada słabo. Polecam Comodo Internet Security do pobrania stąd http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Konfiguracja CIS4 http://comodo.andgird.webd.pl/

Podpisuje się pod wypowiedzią Veers’em że przed niektórymi tak :slight_smile:

Windowsowa zapora jest słaba więc polecam jak wyżej CIS 4, zapora Comodo nie ma sobie równych

Aktualizacje jak najbardziej powinny być włączone

raczej tak

Odpowiem na pytania, na które wydaje mi się, że znam odpowiedź. Dla każdego inny antywirus jest dobry. Ja mam np. Avirę i uważam, że jest dobry.Wersja 9 jest lekka. Ta ekranowa klawiatura według mnie nie chroni przed keyloggerami, znaczy przed niektórymi chroni, ale przed niektórymi nie. Jeśli nie chcesz instalować jakiegoś firewalla np.:Online Armor, Comodo albo Outpoust to zapora powinna być włączona, mimo że jest kiepska dość, ale lepsza taka niż żadna. Do tego co jakiś czas skanować system Malwarebytes’Antimalware. Dobrze mieć też sandboxie, gdzie możesz bez problemu testować nieznane aplikacje. Aktualizacje automatyczne powinno się mieć włączone, bo one pomagają w ochronie komputera. Co do ostatniego pytania niestety nie wiem. Na pewno wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie. Jeśli np. nie znasz się na firewallach, to zostań przy zaporze windowsowej. Jeśli chcesz się uczyć, to zainstaluj firewalla comodo bez antywirusa i ustaw sobie poziom ekspercki z trybem nauki dla firewalla. I dobierz do tego antywirus jaki chcesz.