Skutek zamknięcia pokrywy - nie mogę zmienić

Po zamknięciu laptopa przechodzi on w stan uśpienia, a chcę by nie działo się nic. W opcjach zasilania nie mogę tego zmienić, pasek wyboru jest nieaktywny (szary).

http://screenshu.com/static/uploads/tem … qsc0xg.jpg

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Jaki to laptop i czy masz jakiś program do zarządzania energią od producenta laptopa?

Samsung RC510, programu chyba nie mam. Dodam, że przed chwilą przeinstalowałem system, wcześniej tego problemu nie było.

szunej96 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Czy jesteś na koncie z uprawnieniami Administratora?

Zainstalowałeś czy przywróciłeś z recovery?

Wejdź w Panel sterowania, Opcje zasilania, kliknij Zmień ustawienia planu (przy aktualnie zaznaczonym planie), następnie Zmień zaawansowane ustawienia zasilania, przejdź do Przycisk zasilania i pokrywa.

Przywróciłem z recovery, a w zaawansowanych też nie mogę zmienić.

@Leszek2204 wiem gdzie tego szukać, ale problemem jest to że nie mogę tego zmienić, widać to na screenie w pierwszym poście (jest na szaro)

Znajdź coś takiego jak Battery Life Extender (zastępczy program do zarządzania energią).

Dodane 28.03.2013 (Cz) 20:43

W menu start oczywiście (może być w podmenu Samsung).

Niestety w Battery Life Extender nie ma takiej opcji :frowning:

jpogqh.jpg

Czy masz SAMSUNG Battery Manager?

Odinstaluj Battery Life Extender

spróbuj tak jak pisze…Uruchom wiec w trybie awaryjnym :wink: potem …Panel sterowania -> Konta użytkowników -> i robisz co chcesz… bo nie działa kontrola :wink:

Możesz zmieniać wszystkie ustawienia wszystkich kont.

Dodane 30.03.2013 (So) 16:44

zobacz jeszcze to …Wpisz CMD w menu start, kliknij prawym na ikonce cmd (nie uruchamiaj tylko kliknij ppm) -> uruchom jako administrator.

Wpisz : net user administrator /active:yes potwierdź enterem i wyloguj się. Bęc masz konto Prawdziwego Admina.

I na tym koncie możesz poustawiać sobie userów jak chcesz.

lub to…Start>Programy>Samsung>FastStart>FastStart i zmienic na Off po tym mozemy sie bawic w “Opcjach zasilania”

Dzięki za pomoc, ostatecznie wybrałem tą opcję z programem Fast Start i działa :smiley: