Skutery czterosuwowe


(Przemas8558) #1

Właśnie jak je docierać aby nie zatrzeć ?


(zciwo) #2

dobreprogramy=dobreskutery? chyba nie to forum :o


(Jaroslaw Nijakowski) #3

Na 100% masz napisane w instrukcji obslugi :stuck_out_tongue:


(Clubbasse207) #4

chyba każdy silnik dociera się tak samo ... :?

czyli nieużywać max mocy przez ok 1000 - 1500 km

niejeździć z prędkością maxymalna nieprzeciążąć silnika no poprzez ciągnięcie przyczepy(auta) bądz niebranie grubego kolegi na przejażdzke (motor) :lol:

zaleca się tż wymiane oleju po tych 1000 - 1500 km :stuck_out_tongue:

czyli podsumowując ... nienależy wykorzystywać silnika na maxa przez początkowy okres :stuck_out_tongue:


(Przemas8558) #5

A tak po kolei ?


(Błażej) #6

Powiedz jaki masz cylinder. Żeliwny? czy Z pokryciem nikasilowym?

Cylindry żeliwne należy docierać dłużej niż nikasilowe.

Podczas docierania skutera nie można obciążać go za bardzo, wiec najlepiej jeździć samemu.

Ważne jest jak pracujesz manetką. Nie można trzymać silnika ciągle na tych samych obrotach. Trzeba dużo pracować manetką i nie odkręcać jej do końca!

"Musimy wyznaczyć sobie pewne etapy kilometrowe przy których będziemy stopniowo zwiększać prędkość maksymalną. Smarowanie nie jest zależne od rodzaju cylindra. W każdym przypadku należy dolewać małą nakrętkę oleju (tego samego który stosujemy do dozownika) aby zwiększyć dodatkowo smarowanie."

"Zaczynać najlepiej od pracy n wolnych obrotach. Ważne jest aby przed jazdą podczas docierania silnik był rozgrzany do odpowiedniej temperatury. Przez pierwsze 50 km zalecane jest aby nie jeździć z prędkością większą niż 30 km/h następne 100 km można jeździć już z prędkością 40 km/h. Po 150 kilometrach zrobionych skuterem można co 100 km zwiększać prędkość maksymalną o 5 km/h. Ważne jest aby jeżdżąc pracować manetką tak, aby nie przetrzymywać silnika długo na stałych obrotach."

"Przy cylindrach nikasilowych sprawa jest nieco łatwiejsza. Z racji swojego pokrycia docieranie jest sporo krótsze. W odpowiednich warunkach udawało nam się z powodzeniem dotrzeć cylinder na dystansie tylko 100 kilometrów. Tak tak to nie jest żadna bajka tylko szczera prawda. Nie wpłynęło to na żywotność silnika. Ważne jest to aby nie odkręcać manetki od razu. Jeździć tylko w pojedynkę podczas docierania i dolewać olej do paliwa. Pierwsze 20 kilometrów należy jeździć z prędkością maksymalną 25 - 35 km/h, następnie co 50 km można zwiększać prędkość o 5 km/h."

s-t.pl


(Przemas8558) #7

Żeliwny


(Błażej) #8

To przeczytaj instrukcje dot. cylindra żeliwnego w poście wyżej.