Skwierczenie, piszczenie, z pc

Witam

Jak normalny człowiek jem sobie kolacje, a tu ni z tego ni z owego zeus zaczą piorunami w moją wioske cisnąć, nietrwalo to dlugo ale czułem w środku, że coś się stało… no i stało się wracam przed oblicze komputera o on sobie wisi… czym prędzej wcisnąłem przycisk reset wszystko nibył ładnie, ale zaczęło mi czegoś brakować… mianowicie połączenia internetowego którego dziwnym sposobem nie odbierał z szajboxu, w dodatku zaczęło coś “skwierczeć”(nałuchująć to raczej z płytki a nie zasilacza i to nie jest wiatraczek), poddajac sytuacje analizie, wziąłem się odrazu do roboty i podłaczyłem szajsboxa z pc przez usb(dzięki bogu, ze sterownika nieskasowałem bo na płytce nie ma pod usb), no jak widzicie kontakt ze światem przywrócony, ale nadal on mi kurze pióro skwierczy i piszczy, nie tak jak skwarki na patelni ale wystaczajaco nieznośnie… to zintegrowana karta, moze ją idzie jakoś wyłączyć? jak by to ona piszczała…

PS

Odkrylem dziwną rzecz, jak przesuwam pasek strony to pisk ustaje O_o ma wiedza jest nikła, dla mnie to jedno ■■■?!

PS2

Cewka? jak sie sprawdza cewki? bo z tego co sie orientuje to one lubia piszczeć sobie

Da się wyłączyć integre w BIOSie albo na zworkach - zależy jaka płyta,

Nie mam pojęcia co to może być, boże jakiś dźwięk - błąd systemowy płyty?

dźwięk sytemowy to nie skwierczenie i piszczenie ciągłe, i bym go rozpoznał, nie jestem taki ciemny za jakiego mnie bierzesz. Pisze w opisie: abit ab9…

Takie coś dzieje się zwykle przy OC, no chyba że bawiłeś się w przestawianie częstotliwości i napięć. Zakładając ze płyta “sama się przestawiła” to wystarczył by CMOS reset… tylko z takim czymś to się od dawien dawna nie spotkałem. Ustawi może ręcznie wszystkie napięcia i częstotliwości w BIOSie.

Cewki? też możliwe że coś się stało, skoro jakiś “piorun” w niego wszedł (przepięcie, przegrzanie). W sumie gdybyś poruszył obudową skwierczenie powinno zmienić lekko intensywność.