SkyDrive: linki do folderów w prostszej postaci


(szpon5) #1

Witam, dzisiaj zacząłem korzystać ze SkyDrive i chciałbym się dowiedzieć czy można a jeśli tak to jak zrobić proste linki do udostępnionych folderów.

No np. mój link SkyDrive do folderu Publiczny jest taki:

https://skydrive.live.com/redir.aspx?cid=bf64a49197e9ef5f&resid=BF64A49197E9EF5F!122

W Dropboxie są fajne linki, np:

http://dl.dropbox.com/u/16194115/avatar-szpon5.jpg

Długi link w SkyDrive nie jest wcale aż tak bardzo długi i rozumiem, że są różne serwisy do skracania. No, ale jeśli jest możliwość, aby SkyDrive miał swoje takie linki milsze dla oka, to proszę napisać jak to uczynić.


(kamil_w) #2

Inny format linków masz podany np w tym wpisie na blogu:

http://www.dobreprogramy.pl/SkyDrive-w- … 19900.html

Prawda jednak jest taka, że SkyDrive jest rozwiązaniem mało przyjaznym użytkownikowi jeśli chodzi o linki. Są one dynamicznie zmieniane. Ponoć ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa usługi, ale ja tam widzę w tym sposób na ograniczenie ruchu sieciowego (nie można np wrzucić do skydrive’a materiału filmowego i podlinkować go np na swojej stronie lub jakimś forum).


(floyd) #3

Tu możesz skrócić dowolny link na krótki:

http://goo.gl/


(szpon5) #4

Idź przeczytaj ponownie mój pierwszy post.


(floyd) #5

Według życzenia. Przeczytałem i jestem pod wrażeniem Twoich oczekiwań. Mnie by coś takiego nie przyszło do głowy, a to co zaproponowałem jest jakimś tam rozwiązaniem które sam stosuje. Życzę powodzenia w poszukiwaniu lepszego rozwiązania.


(szpon5) #6

W sumie to spodziewałem się, że rozwiązania na ten problem nie znajdę. No, ale wolałem się upewnić. Ok, to wszystko, dzięki za odpowiedzi.