Skype i płacenie za odebrane połączenie w Danii?

Na poczatek rozmowa z forum z onetu która wzbudziła moje wątliwości :

błażej : Mam pytanie czy dzwoniąc na komórkę do USA,właściciel komórki operatora amerykańskiego współpłaci coś?

kikulo : W USA też sie płaci. Nie ma to nic wspólnego ze Skypem. Skąd bys nie dzwonił odbierajacy komórkę (w jednej z sieci amerykańskich) współpłaci.

Ewa : wiem napewno, ze w Danii płaci

Stamar : Tak, standardowo, jak to w stanach :confused:

i teraz to o co mi chodzi : Czytam wątki na forum onetowskim i juz sama nie wiem jak jest z płaceniem za rozmowy w Danii.Byłam pewna,ze osoba odbierająca połączenie nie płaci za rozmowę tymczasem na forum pojawijaa sie wypowiedzi róznych osób i zaczynam mić wątpliwośći.

Prosze o wyjasnienie

1) Dzwonię z Polski przez Sype do Danii na numer duńskiej komórki czy osoba odbierająca rozmowę płaci za odebranie połączenia ?

2)Czy dzwoniąc na numer stacjonarny w Danii osoba coś płaci za rozmowę

Odpowiedz Ewy : Kochana,

Ja sama już nie wiem. Tak samo jak Ty myślałam, że strona, do której dzwonię nie płaci, ale mąż poinformował mnie, że moje połączenie kosztowało go 30 DKK ( komórka )

Dziś natomiast powiedział mi, że dowiedział się od duńskiego kolegi, że za moją rozmowę na stacjonarny on też będzie płacił. Nie wiem, czy tak jest naprawdę, ponieważ nie mogę nigdzie tego zweryfikować.

Czytając wypowiedzi na forum dowiedziałam się, że osoba, do której dzwonię na stacjnarny nie partycypuje w kosztach rozmowy. Teraz ja też nic nie wiem.

Odp. Adama :

Ewo i Agnieszko. Nie chce mi sie wierzy w to, co tu przeczytalem. Taka sytuacja moze miec miejsce w krajach takich jak Kanada albo USA. Ostatnio dowiedzialem sie na usenecie, ze w krajach tych nie ma rozroznienia numerow na komorki i stacjonarne i osoba, do ktorej sie dzwoni pokrywa roznice rozmowy miedzy stacjonarnym a komorka. Ale w tych przypadkach ludzie o tym doskonale wiedza i godza sie na to! !!

Niech ktoś mi wyjaśni jak jest lub gdzie moge uzyskac odpowiedz na moje pytanie w sprawie rozmów przez Skype w Danii