SKYPE kamera sie mrozi

Mam taki problem:

System Vista prem. W programie SKYPE moja kamera działa ludzie mnie widzą, natomiast ja nie moge widziec rozmówcy,gdyż zaraz na początku obraz sie ( zamraża). Czy może ktoś sie z takim problemem spotkał?

To jakis problem z kodekami lub nieprawidłową konfiguracją skype’a.

Przeinstaluj kodeki i sprawdź czy skype jest dobrze skonfigurowany.

tak też myślałem, ale przed tym, wyłączyłem Fire Wall’a , a właściwie zamieniłem firewall’a Norton Internet Sec. na standardowego z windows.

wystarczyło…i działa. Swoja drogą ciekawa sprawa…musze kiedyś ( jak będę miał więcej czasu) zobaczyć dlaczego tak sie dzieje.

Pozdrowienia.

W firewallu nortona dodaj skype do wyjątków, czy jak to siętam nazywa w tym programie, głównie chodzi o to żeby akceptował połączenia skype’a i nie będzie problemów.

Ciekawa sprawa, bo tak zrobiłen zaraz po wgraniu SKYP’a, ale niestety musi tam być jakiś błąd, dlatego

SKYP z Nortonem się nie lubią, ale tylko na tym Kompie, bo jeszcze jeden dokładnie taki sam komp, i żadnych problemó.

Ciekawe…

Osobiście to nigdy nie lubiłem nortona, bo potrafi niezła kichę odwalać, np. raz mi wykrył nero jako wirusa. Tamtego dnia przegiął i od tamtej pory go nie używam.

Tak naprawde to niema programu antyvirusowego , bez wad…no przynajmniej ja go nie znam.

Spotkałem się z tym że Norton wykrywa niektóre programy jako virus. Dokładnie tak samo działo sie z Nero u mojego kolegi.

Jak sie okazało ten Nero był z niepewnego źrudła i Norton wykrywał kraka jako virusa.