Skype mała poprawka paru ciekawych żeczy


(Rozo07) #1

Witam borykam się z takim problemem już od paru dni i dalej nie znalazłem rozwiązania a tkwi on w tym że mam łącze bezprzewodowe i wszystko ładnie śmiga dobrze ściąga tylko z wysyłaniem trochę lipa, a otóż dzwonię do kumpla z Anglii oczywiście przez Skype i ja go pięknie widze o raz słyszę ale on mnie w ogóle nie widzie oraz nie słyszy ... ! Napisałem do Administratora mojej sieci e mail i on mi udzielił takiej rady abym zmiejszył jakość rozmów. Możecie pomóc mi to jak zrobić i powiedzcie co można jeszcze ciekawego zrobić aby osoba z którą rozmawiam dobrze mnie słyszała oraz widziała ?


(Leszek Glinowiecki) #2

A czy inni użytkownicy do których dzwonisz widzą Cię / słyszą Cię? Jeśli nie, to jest to błąd w ustawieniach komunikatora.


(Rozo07) #3

tak ale bardzo słabo to znaczy przerywa wiem że to jest napewno wina internetu bo jak dzwonie do osoby z mojej sieci to wszystko jest idealne


(Leszek Glinowiecki) #4

Hmmmmm...

Menu Start --> Uruchom... --> cmd .

Tutaj wpisz

ping www.wp.pl -n 30

i podaj wynik końcowy, zobaczymy przez to ile Twoje łącze traci pakietów, być może to będzie dowód na to, że to wina łącza. Jeśli 90% pakietów przejdzie bez problemu, to znaczy, że nie jest to wina łącza.

Dla pewności --> Podaj jaką masz szybkość łącza i czy podczas prób dzwonienia masz całe wolne łącze, czy np. nie korzystasz z jakiegoś P2P albo takich podobnych bajerów.


(Rozo07) #5

Wpisałem komendę "ping http://www.wp.pl -n 30" i wyświetla mi upłynął limit czekania żadania