Skype na 8 połączony z Vistą - czy to przyczyna problemów

Mam taki problem. Otóż rozmawiam z kumplem przez skypa. ja mam windows 8, on ma Vistę i są notoryczne problemy z połączeniem. Natomiast jak przerzucam się na laptopa z windows 7 czyli ja mam 7 on Vistę - to jest dużo lepiej.

Czy takie problemy 8/Vista na skypie są normalne czy jakaś inna przyczyna rozłączania. On ma net mobilny.

Hej,

A możesz napisać coś więcej? Co się dzieje?

Raczej nie szukałbym przyczyny po stronie kolegi, lecz po Twojej. Sterowniki do karty sieciowej zainstalowane?

Pozdrawiam,

Dimatheus

No rozłącza się - w ciągu 30 minut kilkakrotnie - komunikaty typu utracono połączenie.

Jak gadam z kimś innym na tej 8 to jest wszystko w miarę okey.

Hej,

To jest OK, czy nie jest OK - nie wiem, co rozumiesz przez pojęcie jest wszystko w miarę?

:arrow: Używacie także kamer w czasie połączenia?

:arrow: Jak z korzystaniem przez Skype’a przez kolegę - czy on też ma częste komunikaty o utracie połączenia? Internet mobilny - gdy jest słaby zasięg - może płatać takie figle.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej

W miarę rozumiem, jak są drobne problemy techniczne czyli np. raz na godzinę rozmowy urywa się połączenie, ale po kilku minutach wszystko jest okey.

Nie korzystam z kamer - tylko z głosu. Korzystam z słuchawek Microsoft LifeChat LX-3000, ale wątpię, że to ma jakiś związek. Po prostu szukam przyczyny - dlaczego notorycznie przerywa to połączenie.

Ja też myślałem, że to przez net mobilny, ale mówią mi, że mają ciągle 3 kreski.

Hej,

Nie, słuchawki nie mają wpływu na to, jak wygląda połączenie - w końcu one generują końcowy sygnał dla użytkownika.

Najlepiej sprawdzić to przez nawiązanie połączenia z innym użytkownikiem. Jeśli problem będzie się pojawiał, to można przyjąć, że problem powoduje niestabilność łącza. Zresztą 3 kreseczki to dość lakoniczna odpowiedź - 3 kreseczki dla sieci 3G będą odpowiednią prędkością, czego nie można powiedzieć o 3 kreseczkach w połączeniu EDGE.

Pozdrawiam,

Dimatheus