Skype nie nawiązuje połączenia

Witam,

Od pewnego czasu irytuje mnie problem z aplikacją Skype. Gdy włączam program następuje łączenie i trwa bez końca. Zwykle po kilku sekundach pojawiał się aktualny status (Dostępny, Niedostępny itd.). Aktualnie mogę czekać w nieskończoność i wówczas Skype nawiązuje połączenie lub aplikacja zawiesza się. Jednak nawet wtedy, gdy mój status widnieje jako Dostępny, nie mogę nawiązać rozmowy z drugą osobą. Pojawia się komunikat, jakoby osoba nie była dostępna na mojej liście kontaktów, co jest bzdurą.

Posiadam zaporę sieciową, która była dołączona do aktualizacji SP2. Dodałam aplikację Skype.exe do listy wyjątków. Niestety, nie odniosło to oczekiwanego rezultatu.

Możliwe, że przez przypadek załapałam jakiegoś sieciowego wirusa. Program antywirusowy niczego nie wykrył, więc wklejam loga z HijackThis:

P.S. Zaznaczam, że oprócz nieprawidłowego działania Skype’a, pozostałe aplikacje wydają się działać poprawnie.

Loga masz czystego. Brak łączności na Skype wynika z problemów firmy. Jeżeli znasz angielski to poczytaj: http://heartbeat.skype.com/2007/08/prob … login.html . Prawdopodobnie po rozwiązaniu problemu, pojawi się aktualizacja do pobrania.Pozdrawiam.

Mam identyczny problem. Tak więc trzeba poczekać.

Dziękuję za odpowiedzi. Podejrzewałam, że problem może leżeć po stronie serwera Skype, jednak wolałam się upewnić. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy uporałam się z infekcjami systemu. :wink:

Dziękuję i pozdrawiam.