Skype - problem tylko z jednym laptopem

Witam,

 

Mam pewien niezrozumiały dla mnie problem ze Skype. Otóż korzystam z niego aby komunikować się z moją partnerką (A) oraz od niedawna z rodzicami (B) aby nie płacić za połączenia telefoniczne. Jeżeli ma to jakieś znaczenie to aktualnie mieszkam w akademiku.

 

Gdy rozmawiam ze swoją dziewczyną (A) to wszystko jest w porządku, ładny obraz czysty dźwięk. Natomiast rozmowa z rodzicielką na jej laptopie (służbowy, domowego nie ma) jest niemal niemożliwa, ponieważ obraz jest fatalnej jakości, dźwięk co najwyżej ujdzie, a do tego często rozłącza.

 

Początkowo pomyślałem, że to być może wina internetu domowego ale przecież gdy zjeżdżam do domu i rozmawiam ze swoją partnerką (A) to wszystko jest ok, tak jak w akademiku. Następnie jako głównego winowajcę wziąłem tego laptopa mojego rodzica, ale gdy byłem w domu na święta to trochę potestowałem i okazało się, że dzwoniąc ze swojego laptopa na ten drugi (B) nagle jest wszystko ok – zupełne przeciwieństwo tego co dzwoniąc gdy jestem w akademiku. Podobnie jest gdy zadzwoniłem z laptopa rodzica (B) do dziewczyny (A) – wszystko ok. Problem zetem występuje tylko i wyłącznie gdy będąc w akademiku dzwonie ze swojego laptopa na ten, który znajduje się w domu (B).

 

W skrócie

 

Będąc w akademiku:

Ja – A – wszystko ok.

 

Będąc w domu:

Ja – A – wszystko ok.