Skype - problem z mikrofonem

Mam problem ze skype! W trakcie wykonywania rozmowy testowej pojawia sie komunikat, ze skype nie słyszy jak mówię. Poziom dostarczanego dzwieku jest zbyt niski. Wykonałem nastepujece czynnosci:

W panelu sterowania w "dziale dzwiek i urzadzenia audio ustawiłem wszystko co jest zwiazane z mikrofonem!

W start i akcesoria i rozrywka tez sprawdziłem i nic

Nawet w ikonach dzwieku jest tak że system nie wylapuje dzwieku.

Zastanawiam sie czy nie mam w biosie zablokowanego dzwieku (i dlatego nikrofon nie dziala) Moze mam cos zwiazane ze złym funkcjonowaniem plyty głownej?

Z objawów wynika tak, ze mam zle włozona wtyczke z mikrofonem ale to jest niemozliwe bo sprawdzałem setki razy.

Zatem prosze o pomoc forumowiczów bo juz nie wiem gdzie szukac błędu!

Aha to dotyczy równiez problemów z programem GG (podobny bład) - brak mozliwosci przeprowadzenia rozmowy. Ja kogos słyszę ale ktos nie słyszy mnie.

podłącz inny mikrofon, być może ten co masz jest zepsuty…

Juz to zrobiłem! Nawet 3 podłaczałem i wychodzi na to ze mikrofony sa o.k. Aha ja mam słuchawki z mikrofonem. Moze jest ich jakas wada?

nie absolutnie! Może w realtek (jeśli masz takowy) coś pokombinuj?

Sprawdź ustawienia dźwięku w Skype.

Narzędzia=>Opcje=>Ustawienia audio(zakładka mikrofon i głośność)

Usuń fajkę z “Niech Skype dostosuje ustawienia audio” i zwiększ suwakiem głośność.Postaw z powrotem fajkę i kliknij Zapisz.

ej zaraz zaraz a ty na pewno w odpowiedni port wpiąłeś kabel? ;>

Oczywiscie! Nawet próbowałek kilka razy zmieniac wtyczke! I nic

W dniu 06.07.2008 , o godzinie 17:37 został dopisany post przez dowiad

Tez to przerabiałem! Rozne ustawienia. Moze jak czytałem cos z winampem?

może port nie łączy albo może spróbuj dodać sprzęt?

Ale jak sprawdzic czy port łączy! !!

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 17:53 został dopisany post przez dowiad

A moze byc jakies błedne ustawienie w panel sterowania-CMI Audio Config? Bo jeszcze tam nie grzebałem?

hejka no więc chciałabym opisać swój problem kupiłam 2x słuchawki z mikrofonem jedne wysłałam siostrze drugie dla mnie co by nie płacić za rozmowy :smiley: zainstalowałyśmy obie skype no i dzwonię do niej … bach ona mnie słyszy ja jej nie…przeszukałam chyba większość forum szukając przyczyny…(ona ma limit 1 gb na miesiąc który wykorzystała) mówiłam jej co ma robić w ustawieniach wszystko grało wszystko było dobrze ustawione ale nadal jej nie słyszałam po skończeniu rozmowy wyskoczyło jej okienko jak ocenia jakość rozmowy przez skype dała bardzo źle i przekierowało ją na stronę pomoc skype gdzie pisali że przy ograniczeniu limitu może być tak że jedna strona słyszy druga nie…ja zaczęłam oglądać film i wtedy napisała eska że coś robiła i żebyśmy jeszcze raz spróbowały :smiley: i wiecie co świetnie ją słyszałam a ona mnie a przyczyną wcześniejszego problemu było to że ja mam laptopa i u mnie są tylko 2 wejścia do słuchawek i mikrofonu a w komputerach stacjonarnych z przodu i tyłu jak z przodu się podłączy to w słuchawkach słychać ale mikrofon nie działa a jak z tyłu to wszystko oki więc może właśnie w tym jest przyczyna u większości z was może wystarczy tylko podpiąć słuchawki i mikrofon z tyłu kompa tam gdzie się podpina mysz i monitor?? :lol: :smiley: :smiley: spróbujcie i napiszcie czy wam to pomogło:) a podziękowania dla mojej 17-letniej siostry:P