Skype przerywa połączenie

Witam… Mam następujący problem… Od dawna (jakieś 8 miesięcy) mam problem z łączeniem się przez skype…

Mój net 1mb

Net odbiorcy rozmowy 512kbps

rozmawiamy ze sobą i:

Albo wszystko działa

Albo przerywa i słychać tylko co 2 - 3 - 5 słowo

Albo rozmowa jest na przemian przyspieszana i zwalniana tak że nic nie da się zrozumieć…

Albo po prostu ni z tego ni z owego przerywa połączenie…

Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

A transfery z www,p2p jakie są? Net radiowy czy jaki? Reinstalację próbowaliście (na 2 kompach)? Czy to z każdą osobą z jaką rozmawiasz tak sie dzieja?

Ściągnij najnowszą wersję, może poprawili co nieco.

Albo poszukaj na strnie Skype, albo tu

Może wirusy?

Przeskanuj Kaspersky.

Może firewall blokuje?

Przeskanuj tym: Sby-bot

możesz mieć syf, który zapycha łącze.

łącza na obu kompach sprawdzone i czysto…

Był temat w logach hijack…

Zero syfu

pingi wp dobre…

skan spybotem był

nie wiem czy podczas rozmowy z innymi jest to samo bo rozmawiam tylko z jedną osobą…

zaraz sprawdzę najnowszą wersję…

Ja mam właśnie coś podobnego… daleko mieszkacie od siebie??

1Podaj konfiguracje kompa

2Mozliwe ze za dożo aplikacji masz po uruchamianych ( na dole po prawej stronie podczas rozmowy będą widoczne słuchawki na tym samym pasku co wyciszanie mikrofonu Czy nie maja pomarańczowego koloru ?)

Przedewszystkim ty podałeś prędkośc downloadu łącza a nie uploadu co jest w tym wypadku warzniejsze. Masz łacze symetryczne czy asymetryczne ???. Druga sprawa taka że moze podczas rozmowy masz właczony jakis program p2p czy cokolwiek innego robisz co moze uzywac w tym momencie łącza.

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 20:09

Odleglosc miala by cos wspolnego jesli by uzywali jakiegos komunikatoru i laczyli sie po kablu tzn w sieci typu lan

neo 512kbps ma Koleżanka więc upload 16KBps

programy P2P wyłączone

ale faktem jest że słuchawka jest chyba pomarańczowa… i tak jakby mryga…

zmiana wersji skype - brak zmian…

no to może zaprora systemu windows. Spróbuj tam pokombinować. Może tam skype masz zablokwany . A jak to nie pomoze to spróbuj przeskanowac kompa antywirem w celu zlikwidowania potencjalnych wirusow, ktore moga byc przyczyna

Jeżeli nie słyszysz koleżanki, to przecie wina jej neta jak ona cie słyszy.

http://www.skype.com/intl/pl/help/guides/callquality/

Na samym dole pisze o twoim problemie.