Słaba jakość grafiki na stronach internetowych

Witam

Tak jak w temacie. Miesiąc temu kupiłem laptopa mniejsza o firmę. Zainstalowane są w nim dwie karty zintegrowana Intel’a i dedykowana nVIDIA GeForce 310M 1024 MB.

Gdy tylko skombinowałem internet mobilny (orange free) otwierając stronę internetową od razu rzuciła mi się w oczy słaba jakość grafiki. Widoczne są przejścia między kolorami, wszystko jest kwadratowe, tak jakby wszystko było bardzo powiększone.

Sterowniki masz zainstalowane? Działasz na zintegrowanej karcie grafiki czy GeForce ?

Podaj model laptopa to będziemy w stanie więcej stwierdzić.

Odpowiedzią na pytanie jest internet. Mam taki sam problem. Widocznie Orange kompresuje dane przed wysłaniem ich do użytkownika.

Tak, sterowniki zainstalowane. Nawet zaktualizowane. Niestety nie wiem, na której działam, nie wiem jak to sprawdzić.

Model: ASUS X52JC.

Dodane 15.01.2011 (So) 12:44

A można to w jakiś sposób obejść? Może z orange free instaluje się jakiś converter ale ja nic takiego nie widziałem.

zadzwoń do orange-oni kompresują, zmienią ci w pare godzin, będziesz miał dwie opcje jak będziesz się łączył -kompresja albo bez - no problem

Dodane 27.01.2011 (Cz) 22:16

orange *100

Dzięki za podpowiedź tak też zrobię

Jednak mój szwagier ma ten sam zestaw internet w orange z modemem HUAWEI 1752 i u niego tego problemu nie ma.

przemerus , nie korzystasz czasem z Opery z włączoną opcją Opera Turbo? :wink:

greh nie nie korzystam z opery

Jedyną przeglądarką jakiej używam jest oczywiście Mozilla Firefox

Jeszcze nie dzwoniłem do Orange.

Dla lepszego zrozumienia tematu dodam, że wszystko wyświetla się na stronach tak jakbym w opcjach ekranu miał ustawione na 16 bit, a nie na 32. Jednak wszystko ustawione jest na 32 bit.

Na której karcie jedziesz?

Zintegrowanej czy dedykowanej?

Jeśli na dedykowanej, to zintegrowana wyłączona?

Może tutaj się to kłóci?

Jak odpalisz neta orange i wyświetla się

orange PL - internet-#1 to kibel

orange PL- APN bez autoryzacji -#1 wtedy jest ok

kupując usługę klient zawsze ma włączoną opcje pierwszą, a drugą bez autoryzacji na życzenie w biurze obsługi

No i to jest dobre pytanie.

Zastanawiam się nad tym jak to ustalić szukałem na necie i nic.

Właśnie nie wiem jaka jest zasada według wszelkich reguł to włączona jest najpierw zintegrowana jak potrzebujesz większej mocy grafiki wtedy automatycznie przełącza się na dedykowaną. Taka jest teoria a jak jest naprawdę.

Dodane 04.02.2011 (Pt) 16:19

Nie mam teraz laptopa przed sobą, ale z tego co kojarzę to to pierwsze się wyświetla

Czyli nie pozostaje nic innego jak dzwonić do BOK lub wybrać się do Salonu Orange