Słaba jakość grafiki na stronach internetowych

(Pparus) #1

Witam

Tak jak w temacie. Miesiąc temu kupiłem laptopa mniejsza o firmę. Zainstalowane są w nim dwie karty zintegrowana Intel'a i dedykowana nVIDIA GeForce 310M 1024 MB.

Gdy tylko skombinowałem internet mobilny (orange free) otwierając stronę internetową od razu rzuciła mi się w oczy słaba jakość grafiki. Widoczne są przejścia między kolorami, wszystko jest kwadratowe, tak jakby wszystko było bardzo powiększone.

(szymon189) #2

Sterowniki masz zainstalowane? Działasz na zintegrowanej karcie grafiki czy GeForce ?

Podaj model laptopa to będziemy w stanie więcej stwierdzić.

(~FraQu) #3

Odpowiedzią na pytanie jest internet. Mam taki sam problem. Widocznie Orange kompresuje dane przed wysłaniem ich do użytkownika.

(Pparus) #4

Tak, sterowniki zainstalowane. Nawet zaktualizowane. Niestety nie wiem, na której działam, nie wiem jak to sprawdzić.

Model: ASUS X52JC.

-- Dodane 15.01.2011 (So) 12:44 --

A można to w jakiś sposób obejść? Może z orange free instaluje się jakiś converter ale ja nic takiego nie widziałem.

(Kgucia) #5

zadzwoń do orange-oni kompresują, zmienią ci w pare godzin, będziesz miał dwie opcje jak będziesz się łączył -kompresja albo bez - no problem

-- Dodane 27.01.2011 (Cz) 22:16 --

orange *100

(Pparus) #6

Dzięki za podpowiedź tak też zrobię

Jednak mój szwagier ma ten sam zestaw internet w orange z modemem HUAWEI 1752 i u niego tego problemu nie ma.

(greh) #7

przemerus , nie korzystasz czasem z Opery z włączoną opcją Opera Turbo? :wink:

(Pparus) #8

greh nie nie korzystam z opery

Jedyną przeglądarką jakiej używam jest oczywiście Mozilla Firefox

Jeszcze nie dzwoniłem do Orange.

Dla lepszego zrozumienia tematu dodam, że wszystko wyświetla się na stronach tak jakbym w opcjach ekranu miał ustawione na 16 bit, a nie na 32. Jednak wszystko ustawione jest na 32 bit.

(greh) #9

Na której karcie jedziesz?

Zintegrowanej czy dedykowanej?

Jeśli na dedykowanej, to zintegrowana wyłączona?

Może tutaj się to kłóci?

(Kgucia) #10

Jak odpalisz neta orange i wyświetla się

orange PL - internet-#1 to kibel

orange PL- APN bez autoryzacji -#1 wtedy jest ok

kupując usługę klient zawsze ma włączoną opcje pierwszą, a drugą bez autoryzacji na życzenie w biurze obsługi

(Pparus) #11

No i to jest dobre pytanie.

Zastanawiam się nad tym jak to ustalić szukałem na necie i nic.

Właśnie nie wiem jaka jest zasada według wszelkich reguł to włączona jest najpierw zintegrowana jak potrzebujesz większej mocy grafiki wtedy automatycznie przełącza się na dedykowaną. Taka jest teoria a jak jest naprawdę.

-- Dodane 04.02.2011 (Pt) 16:19 --

Nie mam teraz laptopa przed sobą, ale z tego co kojarzę to to pierwsze się wyświetla

Czyli nie pozostaje nic innego jak dzwonić do BOK lub wybrać się do Salonu Orange