Słaba jakość obrazu

Telewizor Hyundai HLH22840MP4 podłączyłem kablem HDMI-DVI z allegro do komputera z kartą graficzną Nvidia GeForce 7300GT, niestety jakość obrazu jest bardzo słaba, i ledwo co widać przy rozdzielczości 1920x1080. Co jest nie tak, i co mam zrobić aby było dobrze? Przy innych rozdzielczościach jest to samo.

Ten TV ma natywną rozdzielczość 1680x1050. W takiej rozdzielczości powinien być najlepszy obraz.

Niezależnie jaką ustawię rozdzielczość to i tak jakość obrazu jest słaba, a przy 1680x1050 pojawiają się czarne pasy po bokach.

Sprawdź programem “speccy” czy z kartą wszystko jest w porządku, jak tak to pisz do gościa z allegro - może kupiłeś coś wadliwego.

EDIT: Zmieniam zdanie. Przez ten kabel obraz po prostu wygląda tak tragicznie… Podepnij zwykłem D-SUBem… Przez HDMI-DVI obraz jest nienaturalnie ostry i kolory dziwne. Nie wiem dlaczego.

Od kiedy to VGA ma lepszą jakość obrazu niż HDMI??

Stawiam na błędne ustawienia w panelu Nvidia. Musisz wybrać odpowiednie proporcje obrazu (16:9) oraz system zapewne PAL. Określ też dokładniej na czym polega ta niby zła jakość obrazu, zrób jakieś zdjęcie czy coś.

Ja nie pisałem, że jest zły tylko jeżeli wpinasz kablem D-SUB to od razu masz standardowo dobrze ustawione, a on po prostu ma tak jak ja, że gdy wepnę kabel HDMI wszystko wygląda nienaturalnie co już pisałem i nie wiem dlaczego. W panelu Nvidia grzebanie mi nic nie dało. Nie wiem… może jest ślepy.

Zdjęcia zrobić nie mogę, ponieważ mój aparat robi zdjęcia kiepskiej jakości, i nic z niego nie da się wyczytać. Natomiast chodzi o to że obraz ma małą ostrość.

EDIT: Ustawiłem rozdzielczość 1600x900 1080p i obraz się poprawił, jednak do normalnej jakości trochę brakuje.

Podłącz kompa przez tv-out - euro dopiero zobaczysz co to zła jakość

Częstotliwość odświeżania Masz ustawioną na 60Hz?

Tak, dokładnie taką, a mimo tego że wcześniej było 23Hz to jest niewiele lepiej.