Słaba jakość połączenia

(Michal S1) #1

Mam problem związany z internetem. Ping skacze do 500+/- 500 ,a lossy dochodzą do 20% gdy sprawdzam je na TS3, czy w grach itp. . Jednak wpisując w cmd komendę sprawdzającą  “ping wp.pl -t” wszystko wygląda normalnie. Ping zazwyczaj wtedy nie przekracza 70. Korzystając z speedtesta również wydaje się w porządku. Mam tak już od ponad 1,5 roku. W wakacje było znośnie i jakość nie była najgorsza jednak znów się zaczęło. Gdy dzwoniłem do obsługi ,a ta odesłała mnie do ich informatyków powiedziano mi ,że u nich wygląda wszystko dobrze. Router mam z TP-Link TL-WR340G. Internet podpięty kablem do komputera. Szybkość internetu 4/5 mbs.

(drunkula) #2

Więc wszystko jest dobrze z łączem, to infrastruktura bliżej serwerów gier czy TS jest do bani. Jeżeli ping na dobrze znane strony i speedtest jest ok, to dostawca Twojego internetu winny nie jest - wal do wsparcia technicznego serwerów. 

U nich też może być dobrze - ale lokalnie, wówczas to prawdopodobnie wina odległości i opóźnień pomiędzy krajami. Jeżeli serwer TS masz na Tajwanie, a serwer gry stoi w Indonezji, to cudów się nie spodziewaj. Żeby sugerować coś więcej, podałeś trochę za mało szczegółów.

(Michal S1) #3

no właśnie co dziwne wątpie żeby to była wina tego. Obojętnie gdzie wejdę jest tak samo, ping co chwile skacze od 50 - 700 podobnie z lossami do 20%. Znajomi grający czy będący na TS3 ping mają w porządku choć mieszkamy niedaleko od siebie. Druga sprawa ,że w trakcie wakacji grając w to samo i na tym samym serwerze było nie najgorzej już nie mówiąc o internecie przed zmiany czyli ok 1,5 roku temu.