Słaba jakość zdjęcia


(Dominiksuchcicki) #1

więc mam pytanie :

bo zrobiłem zdjęcie na telefonie które mi się spodobało ale na komputerze okazało sie ze jest troche niewyraźne i brzydkie i czy dało by sie jakos poprawić jakość tego zdjęcia ?


(Drobok) #2

nie zrobisz czegoś z niczego :stuck_out_tongue:


(Serus12) #3

Owszem. Spróbuj zastosować autokorektę bądź jeśli wolisz to sam się pobaw np w programie Microsoft Office Picture manager, Picasa 2. To nie poprawi dużo jakości, raczej może poprawi nasycenie kolorów, ostrość, ale jeśli zdjęcie zrobione jest kiepskim aparatem to będzie kiepskie..


(Grzesiek1) #4

Wiesz to zależy co rozumiesz przez "słabą jakość".

Czasami można na prawdę duże zanieczyszczenia w zdjęciach poprawić, szczególnie tych wysoko rozdzielczowych ale to trzeba widziec przypadek żeby określić co da sie zrobic.


(Serus12) #5

Wiem :wink:

Ale próbuję pomóc na wszystkie możliwe sposoby, bo sam przyznasz, że nie ma ich tu dużo :slight_smile:


(Dominiksuchcicki) #6

to to zdjęcie moze dało by się troszkę polepszyć :frowning:


(Nowicjusz50lat) #7

Jeżeli to zdjęcie jest tym które podałeś w linku to nie wiele da się zrobić. Jest mocno zaszumione no ale w końcu była to komórka. Co do szumów to spróbuj tego

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... dition+2.6

Ale jest obawa, że przy odszumianiu stracisz nie co z ostrości przy i tak jej kiepskiej.


(system) #8

http://www.speedyshare.com/214506758.html -to wszystko co mi sie udało wyciagnć z tej foty. Pozdrawiam.


(Bozybor) #9

Porada na przyszłość używaj flesza SonnyEricsson 550i powinien go mieć i uruchamiać się "*" :wink: . Druga rzecz możesz użyć darmowego, choć trochę surowego w obsłudze programu Irfan View http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=667&IrfanView+4.22 do którego jest spolszczenie nawet na oficjalnej stronie producenta.

Później Obraz>koryguj kolory... tam poprzesuwaj suwakami by skorygować kolor szczególnie zielony kolor. Następnie zabawa ze zwiększeniem ostrości i rozmywaniem.

Jak to nie wystarczy to próbować programu o większych możliwościach GIMP ale tu już nie pomogę :slight_smile:


(Nowicjusz50lat) #10

Tyle udało mi się zrobić ale prawda jest taka, że ze złych fotek (szumy, brak ostrości itp.) nie wiele da się zrobić. Owszem komórki mają coraz większą rozdzielczość ale nie to jest najważniejsze. Liczy się wielkość matrycy a jeszcze bardziej jakość optyki.