Słaba wydajnosć kompa z płytą k9a platinum, biosy

Witam.

Mam od jakiegoś czasu komputer z płytą główną MSI k9a platinum i wydaje mi się, że jego wydajność mogła by być lepsza.

Postaram się to dokładniej opisać.

Kiedy komp był kupiony wgrany był bios (tak na 95%) v1.5 i pod 3D mark wyniki wynosiły ~5600 czyli raczej nieźle.

Niedługo wymieniłem bios na nowszy i wyniki masakryczne spadły (ok 4200). Wydawało mi się, ze odpowiedzialna jest za to opcja “optimized system performance” w biosie (którą poprzednio miałem aktywną), jednak w v1.6 nie dawała się uruchomić i tak dalej w v1.7 i 1.8. Zdenerwowałem się i zrobiłem downgrade (do 1.5), ale dalej nic :cry: A dokładniej przy próbie włączenia tego komp nie wstaje, ekran jest czarny, trzeba użyć zworki CMOS.

Dodatkowo denerwuje mnie fakt, że gdy włączę u siebie wypalanie płytki, to sprzęt pracuje dziwnie, odtwarzanie muzyki się tnie, choć mogę z przyzwoitą prędkością choćby kodować video… (niewiem, czy może być wina nagrywarki, LG GSA-H54L - na ATA).

Jeśli to miałoby być jakoś pomocne, dodam, że mam macierz raid0 3x160GB, procek Athlon 64x2 5600+ i grfę EVGA GF 8600GTS.

Będę bardzo wdzięczny, jeśli inni użytkownicy tej płyty podzielą sie wynikami w testach, ewent. napiszą, czy odpowiednie ustawienie BIOS’a wymaga jakiś dodatkowych tricków… ![-o<

Pozdrawiam

Może poszukaj/zapytaj na forum MSI http://forum.msi-polska.pl/