Słaba wydajność na nowej karcie

Kupilem niedawno nowa karte graficzna GF 7600 GT i wydajnosc wzrosla minimalnie , wie ktos moze dlaczego ??

AMD Athlon 2000 1,7

1 GB RAM

To moj sprzet.

A co miales wczesniej? Procek troszkie stary moze dlatego nie zauwazyles znacznego skoku wydajnosci…

głupie pytanie ale …

czy odinstalowałeś poprzednie stery i zainstalowałeś nowe po montarzu karty ?

to miałoby głównie znaczenie jakby komp był niestabilny czy nie chciał sie uruchamiać.

A komp jest mało wydajny bo kupiłeś za mocną kartę do tak słabego procesora (który jest pod socket A). DO TAKIEJ KARTY TRZEBA BYŁO KUPIĆ MAX. Gallaxy 6800XT Zalman lub 7300GT Drr3

tutaj masz odpowiedz dlaczego nie masz przyrostu wydajności gdyż procek hamuje karte i nie moze ona rozwinąć swoich możliwości.

To na jakiej karcie bede mogl miec jakas dobra wydajnosc ??

Kompletnie nie rozumiesz. Masz za słaby procesor w stosunku do karty graficznej, stanowi on wąskie gardło w całym systemie przesyłu danych. Wymiana na Radeon 1950PRO czy GeForce7800GS mogłaby by pomóc, tyle że to było by już kompletnie bezsensu za cenę takiej karty mógłbyś przesiąść się na nową podstawkę (AM2) na której sa już znacznie wydajniejsze procesory i mocniejsze karty graf. i do tego jeszcze tańsze niż ich odpowiedniki na port AGP. Trzeba było się zapytać zanim kupiłeś kartę.

nie daj sie wpuscic !!

nie bedziesz mial lepszej wydajnosci na gorszej karcie,pomimo tego,ze moc procesora nie jest w pelni wykorzystana t o bajki ludzi,ktorzy nie potrafia logicznie myslec.

1.Sprawdz w dxdiag czy wszystko zwiazane z grafika jest wlaczone,

2.usun stare sterowniki drivercleanerem

3.Sprawdz zasilacz bo moze to on nie daje rady (jezeli zmieniles z czegos naprawde starego).

4.zainstaluj koniecznie aktualne sterowniki do plyty i grafiki …i bedzie hulac

Mnie tez mowiono,ze moj stary procesor (Duron 1600@2000) jest zbyt slaby do X800pro.

G… prawda.Zestaw napewno byl wolniejszy bo KAZDY bedzie szybszy jezeli ma szybszy procesor - to chyba logiczne.

Po zmiane z Radeona 9200 na tego 7600 GT zrobilem formata , zainstalowalem sterowiniki do plytyt , karty . Jedyne co mi przychodzi do glowy o oszczedzac na nowy procesor. A czy ta karta obsluguje wogule D3D??

Kola1214 jaką masz płytę główną :?:, jaki masz zasilacz :?: moc i marka :?: bo jak masz za słaby zasilacz to nie pozwala rozwinąć skrzydłem tej karcie graficznej a procesor i tak jest za słaby do nowych gier, mnie blokuje procesor przy Test Drive Unlimited nawet po podłączeniu grafiki GF 6600 GT od kolegi gra się strasznie cięła włączam grę u niego na procku Athlon XP 3200+ a u niego nie tnie.

Moj zasilacz to Tracer 400 W

Plyta : Giga Byte GA-7VA

rocesor AMD Athlon 2000 XP+ 1,7 Ghz

Producent tej karty : Xpert Vision

I jeszcze jedno do karty dorzucone mi taki kabel http://www.com-tra.de/img/p/06759_o.jpg ktorego nie podlaczylem poniewaz zeby o podlaczyc musze odlaczyc DVD i nargywarke ale jak te dwa napedy nie sa podlaczone to system nie startuje a w 3Dmarku 05 mialem niecale 5k punktow :frowning:

‘‘Zasilacz’’ do kosza, i zmiana na zasilacz.

A jak myślisz czy producent dał ten kabel tak sobie żeby był? Jak kabel jest odłączony to karta zwalnia bo nie ma wystarczającej energii.

prosty przyklad ;

w maluchu jest skrzynia biegow z bolida…

To co mam zrobic zeby moc podlaczyc ten kabel ??

Podłączasz do tej przejściówki dwa molexy czyli takie białe wtyczki jakie podłącza się do napędów i dysków tą czarną wtyczkę 6 pinową podłączamy do karty graficznej.

Jak masz zajęte te dwa molexy to kup takie coś:

http://www.allegro.pl/item196638375_roz … _itd_.html

Zasilacz do zmiany bo tracer to nie zasilacz on nie ma 400 W tylko tak pisze.

Dobra podlaczylem kabel i tylko o jakies 5 % lepiej , a zasilacza nie mam zamiaru wymieniac jak narzie.

no to nie uzyskasz pełnej wydajności karty - słaba linia +12V (mało amperów) i karta nie ma wystarczającej ilości mocy… na taką kartę Cie było stać ale już na zasilacz to nie…

Stac mnie tylko nie przypuszczalem ze bedzie trzeba wymienic zasilacz

trzeba :stuck_out_tongue:

Na Amacrox Warrior AX400 lub AX450-PNF

AX400 350W http://www.allegro.pl/item199000842_ama … _wawa.html

AX450 400W http://www.allegro.pl/item196944334_ama … _gwar.html