Słabe łącze na komputerze- na drugim działa normalnie

Więc mój komputer łączy się z internetem przez WiFi. Jednak na komputerze prędkość wynosi tylko 2mb/s, a na laptopie ( tak samo poprzez wifi) wyskakuje ponad 5 mb/s. Kiedy podepne do kompa internet poprzez kabel Lan prędkość również wskazuje ponad 5mb/s. Tylko jeżeli komputer łączy się przez wifi z internetem wtedy występuje problem. Więc co mogę w takiej sytuacji zrobić? Wygląda to na problem komputera jednak dziwne że na kablu prędkość jest idealna a poprzez wifi nie chodzi prawie wogóle… Sterowniki próbowałem aktualizować, jednak nie mogę znaleźć sterownika do "Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter. Oto screen jak to wygląda: http://i.imgur.com/CBPJG8B.png  Wiecie co może być przyczyną? Tylko proszę bez “rad” typu “skoro działa na kablu to po co ci wifi?” Pozdrawiam : )

Podaj markę model laptopa i system operacyjny

Laptopa czy komputera? Bo problem mam z komputerem… ps czy ten “błąd” wifi miniportu na screenshocie to nie problem?

Ty potrzebujesz ew. sterowniki do atheros ar5007g. Może w blaszaku masz gorszy zasięg bo stoi w innym miejscu, pod biurkiem. W takiej sytuacji może pomóc jeszcze zmiana kanału wifi w routerze na mniej oblegany.

Widzę, że masz braki w sterownikach.

Nie wiem, skąd bierzesz sterowniki do Wi-Fi (producenci sprzętu przeróżnie do nich podchodzą), ale ze strony atheros.cz możesz pobrać najnowsze. (w dużym skrócie: pobierasz, wypakowujesz, PPM na odpowiedniej pozycji w Menedżerze urządzeń -> Aktualizuj sterownik -> wskazujesz gdzie jest).

 

Sugestia pocologa z kanałem też jest dobra.

Sterownik pobrałem, zainstalowałem jednak dalej nic :confused: Komputer jest na biurku a zaraz obok niego router więc raczej to nie wina złego ulokowania. Możliwe jest że zmiana kanału wifi w routerze pomoże jeżeli problem wystepuje tylko na tym komputerze??

Chciałbym uniknąć formatu bo robiłem go jakiś miesiąc temu :wink: