Slabe osiagi kompa... Co jest nie tak?

Witam, niedawno kupilem nowy komputer, oto konfiguracja:

procek Intel Pentium D 915 2,8 gh 2x2 mb catche socket 775

plyta glowna Asus P5B FSB 800 mhz socket 775

grafa GeForce 7600 GS Galaxy 256 DDR3 1,4 ns Zalman

ram Kingstone 2x512 DDR2 667 mhz dual channel CL 5

zasilacz Modecom FEEL ATX 400 W

reszta chyba nieistotna

Komp byl kupowany z przeznaczeniem do nowszych gier 3d, wydawalo mi sie ze jest to dosyc mocny sprzet jak na obecna chwile i sadzilem ze wszystkie nowsze tytuly beda mi na nim w miare dobrze smigac. Jednak niestety po ok 1,5 miesiaca uzytkowania go stwierdzam ze nie spelnia on pokladanych w nim oczekiwan… Gothic 3 tnie mi sie potwornie na srednich detalach, a i nawet na najnizszych nie chodzi plynnie. Ponadto mam dosyc kiepskie wyniki w 3d markach - ok 12,5 tys pkt w 2003 i ok 5,5 tys w 2005, podczas gdy moj kumpel na o wiele gorszym i starszym sprzecie (co prawda kreconym, jednak nawet po wykreceniu o slabszej konfiguracji niz moja) ma wyniki duzo lepsze ode mnie… Poza tym procek strasznie mi sie grzeje - ok 45 stopni w spoczynku, bez krecenia… Podkrecilem go do 3,2 i grafe do 650/1750 tylko zeby sprawdzic ile mi to da w marku, wynik podskoczyl zaledwie o ok 1 tys (w 2003). Wrocilem jednak do ustawien oryginalnych bo roznicy zbytniej w grach nie zauwazylem a grzal sie potwornie. Tak wiec chcialbym wiedziec, co jest nie w prorzadku z moim kompem? Czesci sa przeciez dobrze dobrane, BIOS tez juz zupdatowalem na najnowszy za rada znajomych, ale, co tu duzo mowic, komp dziala po prostu slabo jak na taka konfiguracje… Co byscie mi poradzili? Z gory dzieki

to trzeba było wybrać amd x2 :stuck_out_tongue:

zastanowić się czy aby troche nie przesadzasz z tą mała wydajnością ?

no ile się orientuje to z tej grafiki to dobry wynik

no ale jeśli już tak się uparłeś że coś nie tak to zobacz czy na kompie niema syfu żadnego

co do wysokich temperatur (45 C na P D norma no ale …)

zobacz czy niema kurzu za dużo może pasta źle nałożona …?

no tak iontelowskie grzejniki :stuck_out_tongue: w lapie mam p4 3,06 grzeje sie jak sam… w stacjonarku amd 3000 64 zimny jak lod :slight_smile:

Raczej nie przesadzam, bo jak napisalem znajomym na duzo slabszym i starszym sprzecie gothic 3 chodzi w porzadku, a ponadto osiagali wyzsze wyniki w 3d markach… Wiec chyba jednak nie wszystko jest ok…

Jakie wyniki pokazuje Ci progrm EVEREST test odczytu z pamieci i zapisu do pamieci ???. Mam w zasadzie taki procesor i pierwszy test ponad 6000MB/sek drugi ponad 4000MB/sek. Przyzwoity wynik jak na budżetowy zestaw. Jestem zadowolony. Zwłaszcza ze t o na bardzo zwykłych kingstonach CL3 DDR I 400 MHz

Nie gram więc tych D-markowych testów nie robię . Może spróbuję.

Jak to przetescić ???

1 Gb do ghotica? 2 Gb minimum, zasada tej gry - chcesz grać, a co nas to kup sobie komputer za nie wiadomo ile.

Tiaa :stuck_out_tongue:

Zmian zasilacz na porządny (Amacrox, Huntkey) obecny może upalić kompa, procesor na core 2 duo P5B go obsługuje, dorzucić ramu.

To widać po zakupie, poleciałeś na Mhz i Kingstony od kiedy Kingstone

Alt ten klawisz nie gryzie.