Słabe osiągi kompa

(Zieluszy) #1

Witam!

Mam problem z niskimi osiągami mojego sprzętu. Mój komp to:

Procesor 1,7 GHz Celeron

Pamięć 1280 DDR1 prędkość 200MHz

Karta graficzna Radeon 9550 128MB 128bit

Gdy gram w przykładowo w CS 1.6 mam około 40 fpsów. Zdarza sie jednak że spadają one poniżej 10. Ten problem mam również w innych grach których wymagania mój komp spełnia. Czy wiecie może co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

(piotrekplay) #2

nie dziw się - twój proc to szrot, karta grafiki też już leciwa. CS sporo wymaga od proca i grafiki więc się nie dziw...

wymagania często są pisane takie aby tylko odpalić grę, a o płynności nikt tam nie wspomina...

wymienić kompa?

zrób defragmentacje dysków, zobacz czy syfu jakiegoś na kompie nie masz, wyczyść rejestr ale od razu mówię że nie wiele to pomoże...

(Wujot) #3

ja na GeForce 4 mx 440 64mb i celku 900@990 mam podobne osiągi w CSie 1.6 co Ty, ale fps nie siada mi poniżej 30. Może optymalizacja Windy ?

(Przemi G) #4

O wypraszam sobie jak mówisz że ta grafa jest słaba. Ja na swoim sprzęcie Duron 1200, 512 ramu i Radeonie 9550 od gigabyta nawet na jeszcze nie podkreconej tej grafice( a jest co pdkręcać -sprawdź w google) pociągnełem płynnie NFS Carbona na średnich detalach, a nawet niektóre efekty na maxa:)

(piotrekplay) #5

carbona mój fx5500 ciagnął na detalach high i rozdzielczości 1024x768 (wszystkich efektów włączyć się nie dało ogólne detale high - było średnio 28FPS chociaż spadało czasem i do 15)

a mój kolega grał kiedyś u mnie na steamie w CS1,6 (jakiś meczyk miał) i też takie przycięcia były. Nie napisałem że karta grafiki jest słaba tylko leciwa a to jest różnica :stuck_out_tongue:

(Emilmlo) #6

A to ciekawe czemu Carbon na Athlonie XP 2000+ 1.66 GHz, 1GB DDR 400MHz i Radeonie 9600Pro od gigabyta się tnie przy rozdziałce 800x600 i średnich detalach, aby się nie przycinało to trzeba ustawić niskie detale, coś kręcisz kolego.

(Przemi G) #7

Nic nie kręce, do tego zastawu co podałem wcześniej (Duron 1200, Goodram 512, i szcześliwy radeon 9550) to jeszcze do tego wszystko znajdyje się na szrotowej płycie Mercury Kob Kt266a FDSX:) Moge to udowodnić nakręcając film, mysiałbym tylko zainstalować Carbona bo grałem w niego z pół roku temu. I do tego na rozdzielczosci 1024x768!

(Zieluszy) #8

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze taką prośbę. Ponieważ nie znam się zbytnio na tym moglibyście mi doradzić jaką płytę główną jakiego procka mam kupić tak żebym sie zmieścił w 250 zł ?

(klopas) #9

za 250zł nic lepszego nie kupisz :slight_smile:

jakbyś chciał mieć 2 rdzenie to musisz zmienić całego kompa (tj. zasilacz, mobo, grafa, proc, ram)

a najtańszy zestaw z 2 rdzeniami kosztuje około 800zł (z zasiłką itp.)

chcesz mogę ci napisać kompa za 800zł z dobrą grafą (palit 8600GT sonic+) tylko jak jesteś zainteresowany bo nie wiem czy jest sens pisać te części...

(Zieluszy) #10

Ja nie che kupować wypasionego kompa bo nie mam kasy. Możesz mi doradzić jakąś płytę do pentiuma 4 3 ghz .

(Remix) #11

Witam!

P4 - a co zimno masz w domu?

Lepiej złożyć jakiś tani zestawik na AMD :slight_smile:

(Mateusz Golebiowski) #12

Ja kolego zmodernizowałem swego kompa za 850 zł z markową zasiłką :smiley: i zobacz jaki mam sprzęt teraz ceny nie są takie jak kiedyś no może być taniej jak weźmiesz zasiłke no-name ale tutaj nikt ci tego nie poleci.

(Zieluszy) #13

Moglibyscie mi powiedziec czy ten zasilacz :

http://allegro.pl/item298992433_nowy_za ... 3_mce.html

jest dobry do tego procka i plyty?

http://allegro.pl/item294991590_msi_k8t ... core_.html

http://allegro.pl/item298595043_cena_sz ... war12.html