Słabe osiągi kompa

Witam!

Mam problem z niskimi osiągami mojego sprzętu. Mój komp to:

Procesor 1,7 GHz Celeron

Pamięć 1280 DDR1 prędkość 200MHz

Karta graficzna Radeon 9550 128MB 128bit

Gdy gram w przykładowo w CS 1.6 mam około 40 fpsów. Zdarza sie jednak że spadają one poniżej 10. Ten problem mam również w innych grach których wymagania mój komp spełnia. Czy wiecie może co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

nie dziw się - twój proc to szrot, karta grafiki też już leciwa. CS sporo wymaga od proca i grafiki więc się nie dziw…

wymagania często są pisane takie aby tylko odpalić grę, a o płynności nikt tam nie wspomina…

wymienić kompa?

zrób defragmentacje dysków, zobacz czy syfu jakiegoś na kompie nie masz, wyczyść rejestr ale od razu mówię że nie wiele to pomoże…

ja na GeForce 4 mx 440 64mb i celku 900@990 mam podobne osiągi w CSie 1.6 co Ty, ale fps nie siada mi poniżej 30. Może optymalizacja Windy ?

O wypraszam sobie jak mówisz że ta grafa jest słaba. Ja na swoim sprzęcie Duron 1200, 512 ramu i Radeonie 9550 od gigabyta nawet na jeszcze nie podkreconej tej grafice( a jest co pdkręcać -sprawdź w google) pociągnełem płynnie NFS Carbona na średnich detalach, a nawet niektóre efekty na maxa:)

carbona mój fx5500 ciagnął na detalach high i rozdzielczości 1024x768 (wszystkich efektów włączyć się nie dało ogólne detale high - było średnio 28FPS chociaż spadało czasem i do 15)

a mój kolega grał kiedyś u mnie na steamie w CS1,6 (jakiś meczyk miał) i też takie przycięcia były. Nie napisałem że karta grafiki jest słaba tylko leciwa a to jest różnica :stuck_out_tongue:

A to ciekawe czemu Carbon na Athlonie XP 2000+ 1.66 GHz, 1GB DDR 400MHz i Radeonie 9600Pro od gigabyta się tnie przy rozdziałce 800x600 i średnich detalach, aby się nie przycinało to trzeba ustawić niskie detale, coś kręcisz kolego.

Nic nie kręce, do tego zastawu co podałem wcześniej (Duron 1200, Goodram 512, i szcześliwy radeon 9550) to jeszcze do tego wszystko znajdyje się na szrotowej płycie Mercury Kob Kt266a FDSX:) Moge to udowodnić nakręcając film, mysiałbym tylko zainstalować Carbona bo grałem w niego z pół roku temu. I do tego na rozdzielczosci 1024x768!

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze taką prośbę. Ponieważ nie znam się zbytnio na tym moglibyście mi doradzić jaką płytę główną jakiego procka mam kupić tak żebym sie zmieścił w 250 zł ?

za 250zł nic lepszego nie kupisz :slight_smile:

jakbyś chciał mieć 2 rdzenie to musisz zmienić całego kompa (tj. zasilacz, mobo, grafa, proc, ram)

a najtańszy zestaw z 2 rdzeniami kosztuje około 800zł (z zasiłką itp.)

chcesz mogę ci napisać kompa za 800zł z dobrą grafą (palit 8600GT sonic+) tylko jak jesteś zainteresowany bo nie wiem czy jest sens pisać te części…

Ja nie che kupować wypasionego kompa bo nie mam kasy. Możesz mi doradzić jakąś płytę do pentiuma 4 3 ghz .

Witam!

P4 - a co zimno masz w domu?

Lepiej złożyć jakiś tani zestawik na AMD :slight_smile:

Ja kolego zmodernizowałem swego kompa za 850 zł z markową zasiłką :smiley: i zobacz jaki mam sprzęt teraz ceny nie są takie jak kiedyś no może być taniej jak weźmiesz zasiłke no-name ale tutaj nikt ci tego nie poleci.

Moglibyscie mi powiedziec czy ten zasilacz :

http://allegro.pl/item298992433_nowy_za … 3_mce.html

jest dobry do tego procka i plyty?

http://allegro.pl/item294991590_msi_k8t … core_.html

http://allegro.pl/item298595043_cena_sz … war12.html