Słabe pingi w CS, jak poprawić?

(Mlody993) #1

Witam,

mam nowego Windowsa XP Pro SP2 (zainstalowany jakieś 4 dni temu). Komp jest czysty, nie muli, internet działa super... Ale jest jedna wada... w dzień, w godzinach ok. 9-17 mam straszny ping i jak gram w Counter Strike to mnie co jakieś 10-20 sekund cofa :confused: W godzinach wieczornych i w nocy tego nie mam, co mogę zrobić, aby trochę poprawić sobie ping?

Czy program w stylu cFosSpeed mi pomoże? Bo mam go opłaconego jeszcze na 3 miesiące, a nie używam, bo jedni mówią, że pomaga, jedni, że nic nie daje. Mi osobiście trochę pomagał, jednak nie wiem jaka jest dla niego standardowa konfiguracja, aby rzeczywiście pomógł. Proszę o pomoc, jak poprawić ping no i czy zainstalować tego cFosSpeeda? Czy on coś da do pingów...

(Technik Elektro) #2

jaki posiadasz internet ??

(Kogut 96) #3

no właśnie jakiego masz neta bo jak masz Internet Osiedlowy to się nie dziw

(Mlody993) #4

Internet Radiowy 768kb/s... jak miałem Win Viste to w ogóle lagów nie miałem. ^^ Aha, kolega ma też ten sam internet od tego samego dostawcy a mu nie laguje, ma mniejszy ping odemnie o ok. 20-30...

@edit:

Ale ostatnio coś się zwiększyło, bo na speedtest.pl, speedtest.net mam ciągle ponad 1000kb/s. :> Ale ping i tak jest marny. :frowning: Kiedyś tak nie miałem.

(Technik Elektro) #5

w trakcie grania nie działają programy ściągające (p2p) ?? masz router w domu ??

(Mlody993) #6

Mam router, nie działają programy ściągające. Gdy gram mam tylko włączonego Antywirusa i połączenie lokalne. :stuck_out_tongue_winking_eye: Mam router, ale nikt się z nim nie łączy poza moim kompem, czasami matka wieczorami tylko siedzi, ale wieczorami nawet jak ona na skype gada to mi nie laguje w CSie. :confused:

-- Dodane 18.01.2009 (N) 15:27 --

Czy program cFosSpeed może mi pomóc? Warto próbować? Kiedyś, jak miałem internet iPlus na EDGE to mi pomagał, poprawiał pingi i szybkość połączenia. :stuck_out_tongue: Może warto spróbować? :>

(Kogut 96) #7

a nie masz czasami włączone GG,uTorrent,Skype?

(Technik Elektro) #8

cfoss speed nieco pomaga w trybie np łączenia się przez pppoA (neostrada i pochodne).

(Mlody993) #9

Nie mam, nie używam żadnych programów P2P, gg wyłączone na 100%, Skype też.

@up:

A jakiś inny program istnieje? Spróbowałbym z tym Cfossem...

(Technik Elektro) #10

spróbuj ale ty masz router (pewnie z QOS-em zarządzającym przesyłem, może masz źle skonfigurowany, używasz firewalla ??) a cfoss robi wszystko by ograniczyć maksymalnie upload, który może mieć wpływ na upload.

(Mlody993) #11

Nie używam żadnego firewalla, nawet zapora systemu wyłączona. Hmm... a jak poprawnie skonfigurować ustawienia Routera, w jakiej kategorii routera to będzie? Zaraz dam SS menu Routera.

@edit:

SS routera:

(Technik Elektro) #12

zajrzyj do gałęzi firewall, otwórz w systemie cmd i wpisz

ping -t www.wp.pl

potem ping -t www.nvidia.com

jakie są średnie czasy w ms ??

(Mlody993) #13

Ping do http://www.wp.pl średnio 15ms.

Ping do http://www.nvidia.com średnio 20ms.

@edit:

Menu Firewall w Routerze:

2im8axc.png

@edit2:

No to już nie otrzymam odpowiedzi. xD Spróbuje chyba z tym cFossem.

(antiferno) #14

ping ok wiec to chyba cos z gra ...

podłacz sie do serwera i w konsoli wpisz

rate 30000

cl_updaterate 101

cl_cmdrate 101

odczekaj chwile i zobacz czy bedzie roznica

(Mlody993) #15

Zainstalowałem cFosSpeed i nie mam lagów :slight_smile: YUPI ! tzn. są, ale minimalne i rzadziej, jak się zetnie to sekunda i gram dalej i mnie aż tak nie cofa. :slight_smile:

(Technik Elektro) #16

a zatem musisz coś wysyłać :wink:.

(Mlody993) #17

Ehh... no nic nie wysyłam... zrobiłem teścik, zaraz po zamknięciu CS nic nie uruchamiam i zostawiam chwile komputer tak jak jest po wyłączeniu gry i lampki na routerze nie wskazują, aby coś "szło" po lini. ^^

-- Dodane 24.01.2009 (So) 17:14 --

Problem znów powrócił, zainstalowałem właśnie na nowo XPka, lagi są ale małe i rzadko... grałem na laptopie matki dziś piętro niżej i na drugim końcu domu, laptop ten z routerem łączy się bezprzewodowo (WiFi) i nie ma tam lagów ! Dlaczego u mnie na LANie są lagi, a tam na WiFi nie?? Może zamiast LANu używać Wifi w moim laptopie ?