Słabe pingi w CS, jak poprawić?

Witam,

mam nowego Windowsa XP Pro SP2 (zainstalowany jakieś 4 dni temu). Komp jest czysty, nie muli, internet działa super… Ale jest jedna wada… w dzień, w godzinach ok. 9-17 mam straszny ping i jak gram w Counter Strike to mnie co jakieś 10-20 sekund cofa :confused: W godzinach wieczornych i w nocy tego nie mam, co mogę zrobić, aby trochę poprawić sobie ping?

Czy program w stylu cFosSpeed mi pomoże? Bo mam go opłaconego jeszcze na 3 miesiące, a nie używam, bo jedni mówią, że pomaga, jedni, że nic nie daje. Mi osobiście trochę pomagał, jednak nie wiem jaka jest dla niego standardowa konfiguracja, aby rzeczywiście pomógł. Proszę o pomoc, jak poprawić ping no i czy zainstalować tego cFosSpeeda? Czy on coś da do pingów…

jaki posiadasz internet ??

no właśnie jakiego masz neta bo jak masz Internet Osiedlowy to się nie dziw

Internet Radiowy 768kb/s… jak miałem Win Viste to w ogóle lagów nie miałem. ^^ Aha, kolega ma też ten sam internet od tego samego dostawcy a mu nie laguje, ma mniejszy ping odemnie o ok. 20-30…

@edit:

Ale ostatnio coś się zwiększyło, bo na speedtest.pl, speedtest.net mam ciągle ponad 1000kb/s. :> Ale ping i tak jest marny. :frowning: Kiedyś tak nie miałem.

w trakcie grania nie działają programy ściągające (p2p) ?? masz router w domu ??

Mam router, nie działają programy ściągające. Gdy gram mam tylko włączonego Antywirusa i połączenie lokalne. :stuck_out_tongue_winking_eye: Mam router, ale nikt się z nim nie łączy poza moim kompem, czasami matka wieczorami tylko siedzi, ale wieczorami nawet jak ona na skype gada to mi nie laguje w CSie. :confused:

Dodane 18.01.2009 (N) 15:27

Czy program cFosSpeed może mi pomóc? Warto próbować? Kiedyś, jak miałem internet iPlus na EDGE to mi pomagał, poprawiał pingi i szybkość połączenia. :stuck_out_tongue: Może warto spróbować? :>

a nie masz czasami włączone GG,uTorrent,Skype?

cfoss speed nieco pomaga w trybie np łączenia się przez pppoA (neostrada i pochodne).

Nie mam, nie używam żadnych programów P2P, gg wyłączone na 100%, Skype też.

@up:

A jakiś inny program istnieje? Spróbowałbym z tym Cfossem…

spróbuj ale ty masz router (pewnie z QOS-em zarządzającym przesyłem, może masz źle skonfigurowany, używasz firewalla ??) a cfoss robi wszystko by ograniczyć maksymalnie upload, który może mieć wpływ na upload.

Nie używam żadnego firewalla, nawet zapora systemu wyłączona. Hmm… a jak poprawnie skonfigurować ustawienia Routera, w jakiej kategorii routera to będzie? Zaraz dam SS menu Routera.

@edit:

SS routera:

zajrzyj do gałęzi firewall, otwórz w systemie cmd i wpisz

ping -t www.wp.pl

potem ping -t www.nvidia.com

jakie są średnie czasy w ms ??

Ping do http://www.wp.pl średnio 15ms.

Ping do http://www.nvidia.com średnio 20ms.

@edit:

Menu Firewall w Routerze:

2im8axc.png

@edit2:

No to już nie otrzymam odpowiedzi. xD Spróbuje chyba z tym cFossem.

ping ok wiec to chyba cos z gra …

podłacz sie do serwera i w konsoli wpisz

rate 30000

cl_updaterate 101

cl_cmdrate 101

odczekaj chwile i zobacz czy bedzie roznica

Zainstalowałem cFosSpeed i nie mam lagów :slight_smile: YUPI ! tzn. są, ale minimalne i rzadziej, jak się zetnie to sekunda i gram dalej i mnie aż tak nie cofa. :slight_smile:

a zatem musisz coś wysyłać ;-).

Ehh… no nic nie wysyłam… zrobiłem teścik, zaraz po zamknięciu CS nic nie uruchamiam i zostawiam chwile komputer tak jak jest po wyłączeniu gry i lampki na routerze nie wskazują, aby coś “szło” po lini. ^^

Dodane 24.01.2009 (So) 17:14

Problem znów powrócił, zainstalowałem właśnie na nowo XPka, lagi są ale małe i rzadko… grałem na laptopie matki dziś piętro niżej i na drugim końcu domu, laptop ten z routerem łączy się bezprzewodowo (WiFi) i nie ma tam lagów ! Dlaczego u mnie na LANie są lagi, a tam na WiFi nie?? Może zamiast LANu używać Wifi w moim laptopie ?