Słabe transfery w Firefoxie i IE7

(Kanaliaon) #1

Witam!

Mam internet Neostrada 6Mbit/512kbit i mam problem, że w Firefoxie (najnowszy) i IE 7 mam transfery góra 2,5 Mbit/s (oprócz speedtestów bo pokazują 6Mbit/s), ale np. na youtube czy przy zwyczajnym pobieraniu plików jest już góra 2,5 Mbit/s. Przy torrentach i pobieraniu plików w Orbicie a także w Google Chrome transfery są jak najbardziej w porządku.

Proszę o nakierowanie mnie co może być skopane. Podejrzewam, że w FF może coś w about::config się przestawiło, albo w ogólnodostępnych ustawieniach.

System to Win XP Professional SP2, problem jest niezależny od dnia czy pory dnia.

(Pablo79) #2

Zaktualizuj IE7 do IE8 dla systemu Windows XP i instalacja SP3 też nie zaszkodzi.

(Barry06) #3

Skoro speedtest i orbit korzystają z pełnego łącza to raczej nic nie jest skopane, po prostu obciążenie youtube nie pozwala pobierać z wyższą prędkością, podobnie przy zwyczajnym pobieraniu plików - serwer z którego pobierasz ogranicza prędkość pobierania.

(Kanaliaon) #4

barry06 , niestety nie bo w Google Chrome ten sam film na youtube i ten sam plik o tej samej porze leci z max prędkością.

-- Dodane 24.07.2011 (N) 1:37 --

Wykonałem i bez zmian.

(Johny) #5

IE 6.0 i 7.0 to już historia,nie są aktualizowane,są dziurawe,jakiej wersji FF używasz,może też podatnej na ataki

(Kanaliaon) #6

FF 5.0

(Pablo79) #7

A gdzie takie bzdury słyszałeś!

Zarówno IE6(niestety) jak i IE7 są wspierane przez Microsoft.