Słabe wyniki w 3dmark, powinny być lepsze

Witam.

Procesor - Intel Pentium D 805 - 2,66ghz

Karta graficzna - Radeon HD4850

Płyta główna - GA-8I945PLGE-RH LINK

RAM - 2gb x 2 (płyta obsługiwała łącznie tylko 3,25gb)

W takiej konfiguracji komputera robiłem testy w 3d marku:

  • Na teście grafiki Return to Proxycon w mniej wymagających momentach było 15-25 fps, w więcej wymagających 8-13 fps

Problemem było to, ze przy grafice 3d (gry, testy grafiki w 3d marku) komputer się resetował. Nie mogłem znaleźć rozwiązania, oddałem kompa do serwisu.

Serwisant powiedział że karta graficzna jest ok, ale zauważył ze komputer trochę piszczy. Wysłał go do innego serwisu. Podejrzana płyta główna.

No to wymieniłem płytę główną na GA-EP35-DS4 LINK.

Ilość RAMu ograniczał już teraz tylko windows XP 32bit - było 3,5gb. Zadowolony robię testy w 3d marku. Komputer już się nie resetuje - to jest plus. Ale zszokowały mnie wyniki testów w 3d marku:

  • Na teście grafiki Return to Proxycon w mniej wymagających momentach było 9-14 fps, w więcej wymagających 4-5 fps

  • Na testach CPU jest 0fps - ładuje się jedna klatka na 2 sekundy

W grach też tragedia - Call of Duty 5 i Assasin’s Creed mają na oko 10fps - nie da się grać.

Podkręciłem procesor do 3,1ghz - żadnej różnicy.

Czego to jest wina? Płyty głównej? Czemu ona tak ogranicza osiągi innym podzespołom? (Oszczędzanie energii mam stale wyłączone)

Próbowałem w biosie przestawiać CPU Intelligent Accelerator 2 (C.I.A.2) i Performance Enhance przestawiać na najlepsze, ale to też nic nie daje.

Mógłby ktoś pomóc?

Widocznie masz za słaby procesor .W tych czasach nie grzeszy on wydajnością ;]

Dla obu tych gier procesor spełnia wymagania sprzętowe, a jednak nie działają poprawnie.

A jak tam z temperaturami może coś się mocno przegrzewa i dlatego wyniki spadają… może właśnie procek… pentium D to niezły grzejnik :confused:

W BIOSie pokazuje:

Procesor 60*

Płyta 44*

Dyski po 40*

Temperatura procesora może trochę niepokoić…

Pytanie może banalne ale czy sterowniki wgrane

Sterowniki oczywiscie wgrane :slight_smile:

Jak sprawdzalem temperature to komputer chodzil caly tydzien, do tego procek byl po podkrecaniu. Wylaczylem go na noc no i teraz juz tylko 50* :wink:

I co teraz wszystko śmiga jak wynik w 3dmarku ogólny

z testów które oglądałem nie podkręcony pentium d 2,66ghz uzyskuje ok. 6000p

Bardzo możliwe że procesor dostaje za wysokie napięcie, nie robiłeś nic w BIOSie związanego z OC??

Moja dygresja: Zmień procka chociażby na jakiegoś Pentium Dual Core E2160 bo teraz procek ci ogranicza kartę w 70%.