Słabnący internet Ubuntu Ubudsl

(wuuhacz) #1

Witam!

Mam problem moje połączenie internetowe na ubutnu jest bardzo słabe. Mam netie 6Mb/s modem Fast 800 i łączę się za pomocą Ubudls.

Przy uruchomieniu przeglądarki google w ogóle się nie otwiera a inne strony jak się odpalają to po długim czasie oczekiwania, nic nie mogę pobierać z "Centrum Oprogramowania" bo wywala błąd że nie ma połączenie z internetem ;/

Jak to naprawić?

(Kaka') #2

wuuhacz ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

(roobal) #3

Może jakaś awaria na linii? Na jakimś innym komputerze bądź systemie sprawdzałeś czy problem występuje? Konfigurowałeś zaporę sieciową w systemie? Jeśli tak to pokaż wynik polecenia sudo iptables-save. Sprawdź jeszcze DNSy z jakich korzysta UbuDSL, sprawdź czy korzysta z OpenDNS czy z własnych, ja też mam Netię ale nie jestem akurat w domu, więc nie sprawdzę DNSów z jakich korzysta Netia ale jak ustawiałem na OpenDNS to nie miałem takich problemów. Sprawdź jeszcze zawartość /etc/resolv.conf i podaj jego zawartość, wklej wynik polecenia cat /etc/resolv.conf.

Oprócz tego pokaż jeszcze wyniki poleceń:

ping localhost

ping dobreprogramy.pl

route -n

ip route

Pozdrawiam!