Słabsze łącze na PC niż na laptopie

Witam,

Problem jest według mnie bardzo nietypowy.

Dzisiaj podłączali mi nowy Internet, niestety nie było mnie wtedy w domu. Okazało się, że tak jak miało być 6 mbit tak jest ale… na moim komputerze stacjonarnym podłączając Internet kablem LAN lub łącząc się poprzez WLAN mierze i jest tylko 2 mbit?!

Na pozostałych trzech komputerach (laptopach) Internet śmiga i jest 6mb!

Screeny z PCta:

Kz4BB.jpg

Może karta w PC nie obsługuje standardu N czy jak to jest. Na laptopie brata osiągam zaledwie 400kb pobierania, zaś na swoim nowszym laptopie pełną przepustowość…

Nawet jeśli obsługiwałaby standard G to miałaby i tak 54Mbit/s, zatem to nie to. Ponadto skoro na kablu też tak leci… Zacznijmy od firewalla i antywira - co tam masz?

Kabel LAN podłączam do zintegrowanego wejścia w płycie głównej ASUS P5VD2-MX.

Sugerujesz, że kupno karty sieciowej załatwi sprawę?

Dodane 13.01.2012 (Pt) 21:38

Kaspersky Internet Security 2010, jak sprawdzam w Centrum Zabezpieczeń to ZAPORA jest włączona.

u mnie np kaspersky zaniża wyniki w speedtest.pl etc. Prędkość pobierania plików jest natomiast taka jak powinna być : ) Wyłącz na chwilę kaspera a się przekonasz : )

@ artide2 - 100% racja - masz u mnie wielkie piwo.

Ostatecznie - Kaspersky (w moim przypadku jeszcze Internet Security 2010) powoduje problem związany z pokazywaniem mniejszego łącza na stronach testowych typu speedtest.pl

Wyłączenie Kasperskiego = pokazanie prawidłowej prędkości :wink:

Jednakże po sprawdzeniu - Kaspersky nie powoduje rzeczywistego spadku prędkości łącza :wink: