Słaby FPS w grze mimo "dobrego komputera"

Witam, mam problem z komputerem, mianowicie słabe fps w grach (chodzi głownie o World of Warcraft). Wg sprzedawców z częściami które kupowałem powinno śmigac na najwyzszych ustawieniach z 50-60fps a chodzi zaledwie na fair z 30-40.

Sprzet:

Intel Core i7 3.4 GhZ

Ram 4gb

HDD 250gb

Grafika Radeon 5850HD 1024MB

System Windows 7 professional (64bit)

Nic nie podkręcałem itp. Sterowniki aktualizuje jak tylko sa dostepne.

Ufeks , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

sciagnij SP1 i reszte dostepnych aktualizacji do systemu i powinno pomoc

mozesz tez Dx jeszcze raz zainstalowac

Czy sp1 nie uzywa sie przy świeżo zainstalowanym systemie?

Co do Dx - lepiej zainstalowac Dx9 czy Dx11? Gra obsługuje oba, obecnie używam Dx9

Zainstaluj najwyższą wersje jaka obsługuje Twoja karta graficzna i system.

Bożę, czemu wy takie nie-ogary. To gra Online, można mieć komputer za 500 zł i śmigać w nią bez ścin. Przetestuj swoje łącze i powiedz jaki masz ping na stronie http://pingtest.net/ tylko wybierz jakieś miasto z ameryki (WoW ma serwery w ameryce chyba - nie ?)

@EDIT poprawione na zlecenie moderatora Frog

Tak to gra online i ma serwery w ameryce, ale ja nie mam problemu z MS tylko FPS. Widac wyraznie na miernikach ze to przez komputer.

Przydała by się na forum emotka <2x Mega Epic FacePalm>… Ping (ms) wpływa na jakość gier online, proponuje się dowiedzieć a nie pisać głupoty.

PS a czym ty się w ogóle martwisz ? 40 FPS to nie jest zły wynik, kiedyś się grało w gry na poziomie 10 FPS i nie było tragedii…

Popraw swojego posta dostosowując go do powyższej zasady.

Tym ze ta gra ma 2 tryby. Jeden to 10 osobowy na którym mi tak spadaja fpsy a drugi to 25 osobowy na który mam zamiar przejsc i bedzie jeszcze gorzej.

Dodane 24.01.2012 (Wt) 9:13

Ping 115 - powinien wynosić (szczególnie w WoWie) maxymalnie 80 ms… Twój dostawca usług ma słabe łącza międzynarodowe. Jest też możliwość że WoW ma zamulone serwy (chociaż mało osób skarży się na lagi) Masz wyłączone wszystkie niepotrzebne aplikacje podczas gry ??

beztytuudng.jpg

Tak wygląda ping w grze. Aplikacje - włączony tylko antywirus, GG, Ventrilo

Podzespoły jak w pierwszym poscie - Intel Core i7 3.4GHz, 4gb Ram, Grafika Raden 5850HD.

Wczoraj zainstalowany SP1, nowe stery, wyłączona synchronizacja pionowa - bez zmian.

38 ms… Jest dobrze… Wyłącz antyvira - i tak /cenzura/ robi (ja przez 3 lata nie miałem po czym kaspersky 2012 nic na kompie nie wykrył)

GG też zabiera dużo RAMu, możesz wyłączyć jak z nikim nie piszesz. Może ta gra jest tak zoptymalizowana dlatego nie można uzyskać dużo FPSów

Inni nie maja problemow z fpsem a graja na wyzszych ustawieniach ;p

Spróbuj ściągnąć od nowa grę jeśli masz szybkiego neta (żeby czasu nie tracić) a w między czasie ustaw wszystko co do 1 punkciku w ustawieniach tak jak ma np. kolega Dajmy na to ja w GTA4 miałem synchronizacje pionową i trochę ścinało, wyłączyłem to i śmiga aż miło :stuck_out_tongue:

Hm u mnie wylączenie synchronizacji pionowej nic nie dało, gra waży 35gb bedzie sie sciagac okolo 2 dni :smiley: no ale sprobowac nie zaszkodzi :wink:

No to już widać że fatalnie zoptymalizowana. Wiesiek 2 ma 12GB a jakiś WoW ze słabą grafą 35 :smiley: W każdym bądź razie zrób jak mówiłem - ściągnij ustawienia co do joty od znajomego