Słaby FPS w starej grze ON-line

Witam wszystkich!

Od niedawna gram w gre MMORPG o nazwie Helbreath, która ma takie oto wymagania sprzętowe:

Procesor: 400 MHz, Pamięć RAM: 256 MB, Karta Graficzna: 4MB

Mój komputer to :

Procesor: Intel Pentium III 736 Mhz, Pamięć RAM: 512 MB, Karta Graficzna Geforce 2 100/200 MX (32 MB).

Mój problem to słaby FPS w grze. Maksymalnie widziałem u siebie 40 FPS. Przy tym powoli biegam, inni gracze doganiają mnie bez problemu, powoli macham mieczem, powoli czaruje przez co nie moge grac efektywnie w gre która mi sie tak spodobała.

Nie rozumiem czemu tak jest skoro ta gra ma tak słabe wymagania a mój komputer dwókrotnie je przewyższa.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Za dobry sprzęt to też nie dobrze. Spróbuj uruchomić ją w trybie zgodności z Windowsem 98 lub XP. Wyłącz efekty wizualne i kompozycje pulpitu. Bo nie wiem czy to XP czy to Vista/7.

jeszcze ewentualnie zaaktualizuj sterowniki do grafiki :stuck_out_tongue:

A ześ urwał :slight_smile:

DirectX działa? jak chodzą inne gry np. coś pokroju Rally Championship 2000 czy Colin 2?

Spróbuj wgrać ostatnie sterowniki do karty graficznej i ustawić 16bitów kolor.

Przydało by się podanie z jakiego systemu korzystasz.

Mi np lepiej GTA 3 chodziło na starszym kompie jak na nowszym. Grałem bez problemu na pentium III 850mhz 256mb ram i geforce 4mx 64mb a na athlon 64 2800+ 1gb ram i radeonie 9200 miałem pokaz slajdów. Spróbuj zmniejszyć rozdziałke w grze

igrek , faktycznie 640x480x16 najlepiej - jeszcze zmniejszyć widoczny dystans, wyłączyć mipmaping i wszystkie filtry. To też może kompa zamulać, a nawet musi.

Minimalne wymagania to takie, aby gra się w ogóle uruchomiła, a nie takie, na których będzie działać płynnie. Nie gadajcie bzdur, że to, iż procesor ma 300MHz więcej niż minimalne dla gry, może ją spowalniać :o

Dla przykładu powiem wam, że np. taki Metin 2 ma minimalne wymagania procek 1GHz i 512 MB RAM, a na czterordzeniówce się zacina. Wszystko zależy też od ilości graczy znajdujących się akurat na mapie oraz od jakości łącza internetowego (zarówno po stronie gracza jak i serwera gry).

To, że wolno biegasz i machasz mieczem może jest winą tego, że masz jeszcze słabo rozwiniętą postać?

Btw. 40 FPS to wcale niemało. Do płynnej gry wystarcza już nawet 25.

To nie zalezy od postaci. Mam WIN xp. Na serwerze gra tylko 50 ludzi. to bardzo malo. Aha i mam internet radiowy. Nie wiem dlaczego gierka w 2D tak słabo dziala skoro gram plynnie w Gothic 2, GTA vice city… :open_mouth:

Hmmm - może te wolne ruchy tak jak wyżej opisano to tylko słaba rozwinięta podstać LUB słabe pingi. Właśnie - jakie masz pingi w grze?

Co do internetu radiowego sam taki posiadam szybkość 1Mb/s i pingi w grze mam w okolicach 50ms i nie więcej.

igrek , chodzi mi konkretnie o Internet od usługodawcy założyciela postu, bo internet radiowy to tylko ogólne pojęcie. Co do szybkosci do gier to wystarczy wg mnie 256/128kbit, czyli bardzo niewiele. A gdyby sskamilss miał pingi takie jak Ty to jedyne co muli to chyba słabo rozwinięta postać.

sskamilss , obejrzyj filmiki na YT z amatroskimi nagraniami, może też się ruszają jak w smole. Ewentualnie przetestuj postać u znajomych.

Zacinaja mi sie filmiki na YT. pingi po 32 ms. Powtarzam ze ta gra nie wymaga zadnego rozwijania postaci by szybciej biegac i czarowac.

Mi też się filmiki na Yt zacinają a jak wejdę na stronę na której jest dużo flashu to już w ogóle jest porażka. Więc to raczej wina kiepskiej konfiguracji

A to nawet mój AMD 2.2GHz wysiada, P4 2.8GHz tak samo, Celeron D 1.5 to masakra. Więc nie ma co narzekać, przecież to flash.

1 (JEDEN!) film YT na Linuxie bierze od 20 do 100% - od czego to zależy to nie wiem, pewnie od formatu, jakości i playera.