Słaby FPS w starej grze ON-line


(Sskamilss) #1

Witam wszystkich!

Od niedawna gram w gre MMORPG o nazwie Helbreath, która ma takie oto wymagania sprzętowe:

Procesor: 400 MHz, Pamięć RAM: 256 MB, Karta Graficzna: 4MB

Mój komputer to :

Procesor: Intel Pentium III 736 Mhz, Pamięć RAM: 512 MB, Karta Graficzna Geforce 2 100/200 MX (32 MB).

Mój problem to słaby FPS w grze. Maksymalnie widziałem u siebie 40 FPS. Przy tym powoli biegam, inni gracze doganiają mnie bez problemu, powoli macham mieczem, powoli czaruje przez co nie moge grac efektywnie w gre która mi sie tak spodobała.

Nie rozumiem czemu tak jest skoro ta gra ma tak słabe wymagania a mój komputer dwókrotnie je przewyższa.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(WooQash) #2

Za dobry sprzęt to też nie dobrze. Spróbuj uruchomić ją w trybie zgodności z Windowsem 98 lub XP. Wyłącz efekty wizualne i kompozycje pulpitu. Bo nie wiem czy to XP czy to Vista/7.


(djkamil09061991) #3

jeszcze ewentualnie zaaktualizuj sterowniki do grafiki :stuck_out_tongue:


(ra-v) #4

A ześ urwał :slight_smile:

DirectX działa? jak chodzą inne gry np. coś pokroju Rally Championship 2000 czy Colin 2?

Spróbuj wgrać ostatnie sterowniki do karty graficznej i ustawić 16bitów kolor.


(system) #5

Przydało by się podanie z jakiego systemu korzystasz.


(igrek) #6

Mi np lepiej GTA 3 chodziło na starszym kompie jak na nowszym. Grałem bez problemu na pentium III 850mhz 256mb ram i geforce 4mx 64mb a na athlon 64 2800+ 1gb ram i radeonie 9200 miałem pokaz slajdów. Spróbuj zmniejszyć rozdziałke w grze


(ra-v) #7

igrek , faktycznie 640x480x16 najlepiej - jeszcze zmniejszyć widoczny dystans, wyłączyć mipmaping i wszystkie filtry. To też może kompa zamulać, a nawet musi.


(Xparanienormalnyx) #8

Minimalne wymagania to takie, aby gra się w ogóle uruchomiła, a nie takie, na których będzie działać płynnie. Nie gadajcie bzdur, że to, iż procesor ma 300MHz więcej niż minimalne dla gry, może ją spowalniać :o

Dla przykładu powiem wam, że np. taki Metin 2 ma minimalne wymagania procek 1GHz i 512 MB RAM, a na czterordzeniówce się zacina. Wszystko zależy też od ilości graczy znajdujących się akurat na mapie oraz od jakości łącza internetowego (zarówno po stronie gracza jak i serwera gry).

To, że wolno biegasz i machasz mieczem może jest winą tego, że masz jeszcze słabo rozwiniętą postać?

Btw. 40 FPS to wcale niemało. Do płynnej gry wystarcza już nawet 25.


(Sskamilss) #9

To nie zalezy od postaci. Mam WIN xp. Na serwerze gra tylko 50 ludzi. to bardzo malo. Aha i mam internet radiowy. Nie wiem dlaczego gierka w 2D tak słabo dziala skoro gram plynnie w Gothic 2, GTA vice city... :open_mouth:


(ra-v) #10

Hmmm - może te wolne ruchy tak jak wyżej opisano to tylko słaba rozwinięta podstać LUB słabe pingi. Właśnie - jakie masz pingi w grze?


(igrek) #11

Co do internetu radiowego sam taki posiadam szybkość 1Mb/s i pingi w grze mam w okolicach 50ms i nie więcej.


(ra-v) #12

igrek , chodzi mi konkretnie o Internet od usługodawcy założyciela postu, bo internet radiowy to tylko ogólne pojęcie. Co do szybkosci do gier to wystarczy wg mnie 256/128kbit, czyli bardzo niewiele. A gdyby sskamilss miał pingi takie jak Ty to jedyne co muli to chyba słabo rozwinięta postać.

sskamilss , obejrzyj filmiki na YT z amatroskimi nagraniami, może też się ruszają jak w smole. Ewentualnie przetestuj postać u znajomych.


(Sskamilss) #13

Zacinaja mi sie filmiki na YT. pingi po 32 ms. Powtarzam ze ta gra nie wymaga zadnego rozwijania postaci by szybciej biegac i czarowac.


(igrek) #14

Mi też się filmiki na Yt zacinają a jak wejdę na stronę na której jest dużo flashu to już w ogóle jest porażka. Więc to raczej wina kiepskiej konfiguracji


(ra-v) #15

A to nawet mój AMD 2.2GHz wysiada, P4 2.8GHz tak samo, Celeron D 1.5 to masakra. Więc nie ma co narzekać, przecież to flash.

1 (JEDEN!) film YT na Linuxie bierze od 20 do 100% - od czego to zależy to nie wiem, pewnie od formatu, jakości i playera.