Słaby komputer a gry

(Mariusradkiewicz) #1

Witam :slight_smile: Jestem posiadaczem niezbyt dobrego sprzętu a mianowicie :

AMd athlon x4 631 quad core

4gb ram

Karta Nvidia Geforce Gt 210

System Windows 7 64 bit .

I tu pytanie da się cos zrobic by gry chodziły płynnie :frowning: ? W takim skyrimie na minimum mam 9 fpsów ,w Gothicu 3 na średnich 15 :confused: Na youtube z tego co widzę ludziom nawet w miare na tej karcie chodza gry :c

-- Dodane 06.06.2013 (Cz) 15:58 --

O takiej np grze mogę sobie pomarzyć :

(silvver) #2

Tak, kupić lepszą kartę graficzną. GF 210 jest kartą do zastosowań biurowych.

Tu masz ranking kart graficznych wg wydajności i orientacyjne ceny:

Za niewielkie pieniądze możesz kupić szybszą kartę, albo nawet poszukać jakiejś używanej - będzie jeszcze taniej.

(system) #3

Kupić nowy, porządny komputer.

(lordjahu) #4

Procek i karta do wymiany, co za tym idzie też zasilacz - lepiej zainwestuj w lepszy komputer bo ten w/w raczej do zastosowań biurowych jest niż do grania :stuck_out_tongue:

(Leszek2204) #5

spróbuj zrobić do gry zgodność systemu może gry pójdą na innych systemach np. win XP

(rgabrysiak) #6

Przecież problemem nie jest tu system tylko kiepska karta graficzna. Ograniczeń sprzętowych nie przeskoczysz.

(sadaj72) #7

Wystarczy wymienić kartę graficzną, radeon 7770 (~400zł) zapewni płynność w każdej grze po odpowiednim dostosowaniu detali.

(falcon89) #8

Jakim budżetem dysponujesz?

Jaki masz zasilacz?

Hola,hola, może ten procesor nie jest najwydajniejszy ale to nie znaczy że trzeba go od razu zmieniać (z całą platformą).

(Walkiria 84) #9

najlepiej zacząć od wymiany k. graficznej na lepszą (post 2). będzie pasować do tego jak i do nowego kompa w przyszłości. jeśli okaże się, że zasilacz jest słaby to dojdzie do tego jeszcze zasilacz. jeśli zmiana karty nie pomoże, to można rozważyć zakup nowej platformy (proc+płyta+ram). do haseł w stylu kupić nowego kompa podchodziłbym z ostrożnością i wcześniej rozważył inne opcje.

(djosdanielos) #10

w Skyrim nie wszystko stracone musisz odnaleźć plik SkyrimPrefs.ini będzie w Moje dokumenty\My Games\Skyrim.

i tam sobie edytować ustawienia graficzne więcej masz opisane tutaj http://inskyrim.pl/skyrim/tweak-guide.html ,a jak dobrze poszukasz to znajdziesz gotowe pliki konfiguracyjne

zmienianie ustawień samemu jest bardzo czasochłonne może ci zająć kilka godzin zanim dopasujesz ustawienia pod twój sprzęt :smiley:

masz bardzo słabą kartę graficzną i wypadałoby zainwestować w lepszą i opcjonalnie zasilacz jeśli masz jakiś no name

(Shuin) #11

Miałem okazję pograć w Battlefielda3 na ultra w 720p a pod maską siedziała HD5670 za ok 150zł :slight_smile: Nie wiem ile było klatek ale było płynnie. Do twojego zestawu chyba lepszej nie trzeba.

(sadaj72) #12

5670 To coś pomiędzy 9600gt a 9800gt i najbardziej pasuje do starych zestawów opartych o procesory athlon X2 XXXX+, pentium D i wczesne wersje Core 2 duo.

Oczywiście jeżeli karta ma być jak najtańsza to 5670 jest ciekawą propozycją.