Słaby komputer

Kupiłem sobie komputer , ale to co w nim jest to niestety nie spełnia dzisiejszych norm. Co prawda za takie pieniądze nie można oczekiwać niczego wspaniałego , ale to zawsze coś na początek.

Chciałbym aby ktoś doradził mi w tej sprawie , co mam zrobić , co dokupić , co powiększyć aby na początek w miarę sprawnie by mi to funkcjonowało .

Powiedzmy że na początek mam do zainwestowania 350 zł. Więc co radzicie mi powiększyć na początek? Dodam że komputer ten ma spełniać mi tylko domowe warunki , gry, muzyka, filmy , itp.

Podaje obecnie to co posiadam w swoim kompie , liczę na to że ktoś udzieli mi pomocy i wskazówek.

-dysk twardy 2GB

-procesor Intel Celeron 233

-pamięc operacyjna Ram 32

-naped Cdrw 16x Gold Star

To na początek , jeżeli będa jakieś pytania postaram się to znależc i udzielić bardziej konkretnych odpowiedzi. Czy sam jestem w stanie w warunkach domowych spróbować to powiększyć i samemu go przyśpieszyć ?

Z góry serdecznie dziękuję i czekam na odpowiedż.

P.S. Posiadam średnią wiedzę na ten temat , i nie jestem laikiem , więc myślę że bez problemu powinienem sobie z tym poradzić , przy Waszej pomocy.

Na początek trzeba kupić :

dysk 10 do 32 GB

procek do 500 MHz - jaka płyta główna.

pamięć 128 do 256 MB

karta grafiki - ?

I nie wiem czy jest sens modernizacji tego kompa, bo wejdź na Allegro i za 350 zł to kupisz gotową jednostkę z prockiem w okolicach 1 GHz - poczytaj dział komputery.

http://www.allegro.pl/

Maszyna do pisania, przeglądanie stron www, podstawka pod kwiatek 8) do tego się toto może nadaje. :lol:

Modernizacja trupa :arrow: wyrzucanie pieniędzy w błoto :!:

Może coś takiego

http://www.allegro.pl/item90951830_p_iii_1100_128_20_cd_tanio_warszawa_tiny_sl.html

I do tego dokupić GeForca 2Ti 64 MB

Dokładnie :!: (Trup w zaawansowanym stanie rozkładu :stuck_out_tongue: )

Najpierw kup lepszy procesor do 700 Mhz, dysk twardy od 20 GB, pamiec 128 mb, karte graficzna np. Ati Radeon His 9200se 64mb 64 bit

Też jestem zdania że nie bardzo jest sens ładować kasę w ten komuter - wymiana czegokolwiek co go przyśpieszy (ramu, procka, grafiki) może się wiązac z wymianą płyty głównej - a jeśli tak to płyta gł +reszta którą wymienialiśmy wyżej = cały komp praktycznie (z wyjątkiem napędów i obudowy) Lepiej już te pieniądze wydać na całą jednostkę kupioną na allegro - kupi się więcej za tę samą kasę.

I tutaj też mogą być problemy 8)

Fakt, bo obudowa jest pewnie jeszcze Baby-AT. Miałem kiedyś taką dziwną płyte Jetway’a która miała zasilanie AT i SocketA do którego wchodziły nawet AthlonyXP Palomino. Ale znajdź taką płyte… Nawet na allegro widziałem dwie przez dwa lata.