Słaby komputer

(Marek L5) #1

Kupiłem sobie komputer , ale to co w nim jest to niestety nie spełnia dzisiejszych norm. Co prawda za takie pieniądze nie można oczekiwać niczego wspaniałego , ale to zawsze coś na początek.

Chciałbym aby ktoś doradził mi w tej sprawie , co mam zrobić , co dokupić , co powiększyć aby na początek w miarę sprawnie by mi to funkcjonowało .

Powiedzmy że na początek mam do zainwestowania 350 zł. Więc co radzicie mi powiększyć na początek? Dodam że komputer ten ma spełniać mi tylko domowe warunki , gry, muzyka, filmy , itp.

Podaje obecnie to co posiadam w swoim kompie , liczę na to że ktoś udzieli mi pomocy i wskazówek.

-dysk twardy 2GB

-procesor Intel Celeron 233

-pamięc operacyjna Ram 32

-naped Cdrw 16x Gold Star

To na początek , jeżeli będa jakieś pytania postaram się to znależc i udzielić bardziej konkretnych odpowiedzi. Czy sam jestem w stanie w warunkach domowych spróbować to powiększyć i samemu go przyśpieszyć ?

Z góry serdecznie dziękuję i czekam na odpowiedż.

P.S. Posiadam średnią wiedzę na ten temat , i nie jestem laikiem , więc myślę że bez problemu powinienem sobie z tym poradzić , przy Waszej pomocy.

(JNJN) #2

Na początek trzeba kupić :

dysk 10 do 32 GB

procek do 500 MHz - jaka płyta główna.

pamięć 128 do 256 MB

karta grafiki - ?

I nie wiem czy jest sens modernizacji tego kompa, bo wejdź na Allegro i za 350 zł to kupisz gotową jednostkę z prockiem w okolicach 1 GHz - poczytaj dział komputery.

http://www.allegro.pl/

(fiesta) #3

Maszyna do pisania, przeglądanie stron www, podstawka pod kwiatek 8) do tego się toto może nadaje. :lol:

Modernizacja trupa :arrow: wyrzucanie pieniędzy w błoto :!:

(system) #4

Może coś takiego

http://www.allegro.pl/item90951830_p_iii_1100_128_20_cd_tanio_warszawa_tiny_sl.html

I do tego dokupić GeForca 2Ti 64 MB

(Bażant) #5

Dokładnie :!: (Trup w zaawansowanym stanie rozkładu :stuck_out_tongue: )

(Jarek N.) #6

Najpierw kup lepszy procesor do 700 Mhz, dysk twardy od 20 GB, pamiec 128 mb, karte graficzna np. Ati Radeon His 9200se 64mb 64 bit

(Farall) #7

Też jestem zdania że nie bardzo jest sens ładować kasę w ten komuter - wymiana czegokolwiek co go przyśpieszy (ramu, procka, grafiki) może się wiązac z wymianą płyty głównej - a jeśli tak to płyta gł +reszta którą wymienialiśmy wyżej = cały komp praktycznie (z wyjątkiem napędów i obudowy) Lepiej już te pieniądze wydać na całą jednostkę kupioną na allegro - kupi się więcej za tę samą kasę.

(fiesta) #8

I tutaj też mogą być problemy 8)

(Farall) #9

Fakt, bo obudowa jest pewnie jeszcze Baby-AT. Miałem kiedyś taką dziwną płyte Jetway’a która miała zasilanie AT i SocketA do którego wchodziły nawet AthlonyXP Palomino. Ale znajdź taką płyte… Nawet na allegro widziałem dwie przez dwa lata.