Słaby Laptop

Witam,

Kupiłem ostatnio laptopa firmy Asus , na początku było zainstalowane multum programów , dochodziło do 70 procesów uruchomionych bez innych programów.

Po długim wysiłku udało mi się odinstalować trochę zbędnych programów , powyłączałem dosyć sporo usług.

Lecz to nic prawie nie dało , gry co mają zalecane parametry np 2Gb ramu , karte radeona x1550 512mb , Procek Intel Core 2 Duo 1,6 itp itd , ogólnie wszystko słabe

Posiadam parametry :

Procesor : intel Core i5-480M 2.67GHz Technologia Arrandale 32nm

Pamięć Ram : 4,00 GB 2-Kanałowy DDR3 @ 532MHz

Płyta główna : ASUSTeK Computer Inc. K52JT

Karta graficzna : AMD Radeon HD6370

Dysk Twardy : 625GB Seagate ST9640320AS 5400 obr.

Audio : Conexant SmartAudio HD

Ogólnie chodzi mi o to ,że wszystko się tnie nawet na średnich detalach , nie wiem ocb ! Potrzebuje pomocy. Czy to wina Sprzętu ? Sterowniki najnowsze

System Win7 64 bit z SP1. Nawet gdy wchodzę w folder (klikam na niego) to muszę poczekać jakaś 1 sec aż do niego wejdzie , tak jakby coś go muliło … na innym stacjonarnym komputerze którym posiadam nie mam takich problemów , do folderu wchodzi “migiem” ;d

Wszystkie komentarze mile widziane, nawet te krytykujące.

Pozdrawiam.

Rozumiem, że po kupnie tego laptopa nie zrobiłeś reinstalacji systemu. A to pierwsze, co powinieneś zrobić. Zrób to teraz! Używanie laptopa zanieczyszczonego aplikacjami poprzedniego użytkownika jest zawsze problematyczne, a “śmieci” tam kupa. Po co Ci “umeblowany” przez kogoś innego komputer? Urządź go sam od początku!.

Sam nie chce się za to brać bo za bardzo się na tym nie znam , na komputerze stacjonarnym to jeszcze bym coś zrobił , lecz na laptopie to już się boję ,że coś zepsuje , nie potrafię znaleść odpowiednich sterowników…

Sterownikami akurat najmniej się przejmuj. Po pierwsze, jeśli laptop ma partycję Recovery, i jest w niej oryginalny system, to powinieneś ją wykorzystać zaraz po przyniesieniu laptopa do domu i zreinstalować system. Nie nazwałbyś wtedy tego tematu “Słaby laptop”!

Windows 7 instaluje samodzielnie większość sterowników.

Jeszcze się na tym dokładnie zastanowię , aa przy okazji , mógłby mi ktoś wyjaśnić jak zrobić logi z " OTL’a " ?

I wql o co w tym chodzi :slight_smile:

Jestem raczej deska w tych sprawach , i chciałbym się o tym dowiedzieć jak najwięcej.

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

Musisz zmienić dział na “Bezpieczeństwo”. Wykorzystywanie OTL, to jeden ze sposobów wykrywania i usuwania zagrożeń z komputera.

Tutaj Log z OTL’a , nie wiem czy to dobrze zrobiłem więc proszę o wyrozumiałość.

http://wklej.to/lBBe7

Dodane 22.08.2011 (Pn) 15:20

LUDZIE POMOCY !!