Słaby sygnał neta!

(Z Marta1) #1

Mam neta z Orange i podłączony Router NETGAR z WIFI i chcę udostepnić swój sygnał dalej na Laptopa ale jakoś dziwnie to się nie udaje. Niby wszystko jest dobrze- klucz udostepniony a sygnał jest bardzo słaby , a laptop tylko 5 m dalej w innym pokoju. Antenke zmieniłam w routerze na 12 dec. i nadal tak samo jak przy 4 dec. . Co może byc przyczyną tak słabego przesyłu? :Ikonka informuje,że łącze znakomite ale cały czs szuka adresu sieciowego. :o

(Agatonster) #2

kwiatuszek ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(rencista) #3

Mam podobny problem tylko,że sygnał jest znakomity a ciągle wyszukiwany jest adres sieciowy. Raz łączy i za chwile rozłącza i znowu szuka adresu sieciowego. Nie wiem co może byc przyczyną , może trzeba cos zmienic w routerze? :-x

(Bolo92) #4

Możliwe, iż na routerze jest ustawiony krótki czas dzierżawy adresu z serwera DHCP i go często odnawia.

@kwiatuszek Made in allegro to tak jest :stuck_out_tongue: sam dałem za 7dbi z magnesem 35zł, niby sprzedawca dużo komentarzy i chciałem go wypróbować a tu chodzi jak na 2dbi to zrobiłem wzmacniacz ^^ lecz wtedy robi z tej anteny dookólnej>kierunkową czyli jak masz dwa komputery i jeden np. z przodu routera, drugi z tyłu to przy dwóch antenach tak, ale przy jednej ktoryś ucierpi i nie radzę tak robić, bo wątpię iż to sreberko cookolwiek przepuszcza, a jak już to nikły sygnał by był. szablon do tego na samym dole strony.

Ew. ustawić adresy na sztywno.

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk myszy na połączeniu bezprzewodowym>właściwości>znaznaczach protkół internetowy tcp/ip>właściwości> i zmieniasz na ręczne i wklepujesz z ipconfig /all adres IP, maskę, bramę i DNS.

(rencista) #5

No i wreszcie udało mi się rozwiązać problem. Nie miałem wpisane w routerze mac karty sieciowej dla której udostępniałem neta . :lol: Teraz jest w porządku i z lapkiem mogę chodzić po całym budynku i w każdym miejscu jest net. :lol: :lol:

-- Dodane 02.04.2009 (Cz) 18:20 --

Niestety ale problem znowu sie pojawił. Połączenie neta jest tylko w pokoju poniżej mego a juz powyżej nie ma. Co jest grane?

-- Dodane 17.11.2009 (Wt) 21:20 --

Problem powrócil i to jeszcze jak; podłączyłem karte Belkin do stacjonarnego a on wykrywa ja ale jest brak połączenia , cos tu nie gra przecież router jest w stacjonarnym a w lapku nadal brak połączenia. Pomóżcie bo juz nerwy dziadka zniszczą :smiley: