Słaby sygnał w TV. Wina anteny?


(1kalor) #1

Witam, mam problem z moim telewizorem.

Mianowicie chodzi o to że po podłączeniu anteny wszystkie programy to straszna kasza. Kupiłem antenę i nową płytkę. Do tego nowy wzmacniacz i nic nie daje. O co chodzi. czy potrzebny jest jakiś rozdzielacz.. Czy tu chodzi o DVB t albo o coś innego czego mój telewizor nie posiada?? czy takie coś pomoże? Mój TV

Czy to wyszystko jest związane z przeniesieniem nadajników?

Dodam że mieszkam w Warszawie na białołęce.


(Jack60) #2

Też mieszkam na Białołęce i nie widzę żadnych problemów.Miejsca nadawania /Raszyn/ nie zmieniono wczoraj czy dzisiaj tylko już przynajmniej rok temu jak nie więcej,przy czym sygnał wcale nie jest słabszy-wręcz przeciwnie.Sygnał DVB-T jest nadawany równolegle z analogowym,więc to też nie ma nic do rzeczy-zależy od odbiornika jaki posiada tuner,obecnie w sprzedaży dostępne są telewizory,które producent wyposażając w tuner cyfrowy /do odbioru MPEG-2,lub nowszy MPEG-4/ nie pozbawił tego analogowego.Tak więc na Twoim miejscu sprawdził bym przede wszystkim usytuowanie samej anteny,ewentualne przeszkody:budynek,gęsto liściaste drzewo itp. a ponadto,co jest częstym mankamentem zwarcie połączeń np. we wtyczce lub na płytce /pojedynczy włosek z oplotu kabla dotyka do głównej żyły./


(1kalor) #3

No to mnie uspokoiłeś. Ale zamiast robić masztu na 10 metrów :smiley: to chyba założę sobie telewizję Aster. jakieś 30 zł za miesiąc... W moim przypadku Najlepiej, najszybciej, najwięcej.


(Kpc21) #4

Ogólnie antena siatkowa nie jest dobrą anteną, choć w warunkach miejskich raczej powinna się sprawdzać.

Napisz czy odbierasz programy z Pałacu Kultury czy z Łazów k. Raszyna (Pałac jest bliżej, ale nadajniki mają małą moc), czy masz odsłonięty kierunek na nadajnik.

Wzmacniacz to jest ta płytka, a to co wsadzasz do kontaktu to jest zasilacz który dostarcza do tego wzmacniacza prąd. A ta wtyczka do telewizora do której dochodzą kable z zasilacza i z anteny to separator.

O jakim wzmocnieniu masz płytkę, powinno wystarczyć 20-30 dB, a nawet mniej, nie wierz "cudom" na Allegro o wzmocnieniu 80 dB. Za silny sygnał przesterowuje głowicę telewizora i odbiór nie będzie dobry. Poza tym wzmacniacze nie eliminują zakłóceń tylko je wzmacniają tak jak sygnał TV. Jedyne co może zrobić wzmacniacz to zwiększyć poziom sygnału, zakłóceń nie wyeliminuje.