Słaby sygnał WiFi w domu

Witam,

Potrzebuję porady w sprawie wifi. 

Mieszkam w domku, router leży na piętrze a mam problemy z zasięgiem na dole i na tarasie. Wiem, że są takie wzmacniacze sygnału WiFi. Jaki polecacie? Słyszałem, że tp-link robi dobry sprzęt. Router mam modecoma czy wzmacniacz moze być innej firmy? 

Dziękuję za pomoc

http://www.morele.net/access-point-8level-wrp-300-wireless-n300-2t2r-repeater-router-1xwan-lan-1xlan-wrp-300-659808/

Zobacz i wyszukaj najlepsze rozwiązanie problemu:

Moje zdanie oparte na praktyce , a nie teorii jest takie :

Przeczytałem cały post KAZDAN63 ale dalej nie bardzo wiem co zrobić. Rozumiem, że wzmacniaczy sygnały nie polecasz, ale czy ciągnięcie kabla z pietra na piętro to jedyne rozwiązanie? W puszczanie sygnału elektryką nie mogę się bawić ponieważ mam osobno piętra zasilane.

Długość kabla nie przekroczy 100 metrów… może tak zrobię, jaki kabel do tego typu połączeń? Nie będzie strat sygnału?

I czy po drugiej stronie musi być taki sam router?

Jeśli masz możliwość puszczenia przewodu sieciowego to na pewno będzie to wydajniejsza opcja niż reapeater. Do zastosowań wewnątrz budynku wystarczy skrętka utp kat 5e. Do rozsyłania internetu możesz wykorzystać Access Point, nie potrzebujesz kolejnego routera.

Jedynie sensowne jeżeli ma się na uwadze transfer (sygnał to nie wszystko !) . Opisywany przypadek (zresztą nie jeden ze znanych mi) dotyczył połączenia przewodem “fabrycznym” (końcówki) o dł. 35 m (70 zł) routerów : *ZTE MF283+ (zostały zakupione dodatkowe anteny 2x12 dBi co bardzo pozytywnie wpłynęło na wysyłanie !) i AIRLIVE N.PLUG (antena 5 dBi) . Nie wpłynęło to również negatywnie na wartość PING (35-40 ms) , która w zasadzie jest jednakowa w obu routerach (± 2 ms) .

Gdy do “pokonania” jest tylko jeden strop żelbetonowy to transmisja spada z owych 50/38 Mb/s do 35/20 Mb/s ! Można powiedzieć , że wcale nie jest tak “źle” , ale gdy na “wejściu” mamy internet np. 20/10 Mb/s ?

Jaka to szkoda , że sygnał WI-FI nie potrafi “chodzić” po klatce schodowej domu i “wchodzić” do pomieszczenia przez dziurkę od klucza .

* HUAWEI B315 jest jednak lepszy (zasięg na otwartej przestrzeni) .

Zrobiłem instalację kablową (trochę męczące to było) ale faktycznie to było najlepsze rozwiązanie. Mam teraz dwa routery, dwie sieci i jest git!

Kurcze, już drugi post dzisiaj gdzie ktoś wraca po miesiącu zgłosić co wybrał i jak to się sprawuje… społeczność nam porządnieje!

@kowalskim85:  A jak tam straty? Tak źle jak pisał KAZDAN? Sam przez lata miałem 50m kabel, tyle że zarabiałem sam i przewód był z drutu, a nie plecionki i żadnych strat prędkości nie notowałem…