Słaby sygnał WiFi

Wiatm! :slight_smile:

Mam problem z WiFi (Linksys RangePlus Wireless USB Adapter). Mianowicie tak jak wyżej w temacie, mam bardzo słaby sygnał. Na cztery możliwe kreski najczęsciej mam dwie, a czasami mi skacze (raz jedna, raz dwie, raz trzy, a raz cztery). Słaby sygnał skutkuje czasem zerwaniem połączenia, ale zdaża się to bardzo, bardzo rzadko. Router znajduje się w drugim pokoju, ktory jest oddalony od mojego około 3 m.

Mam nadzieję, że mi pomożecie i dalej będe mógł cieszyć się sprawnym i szybkim internetem. :smiley:

Możesz np. jak się da w routerku wymienić antenke na lepszą , a co do tej karty to może by była lepsza z antenką są takie np. tplinka.

Są inne sieci w zasięgu?

Jeśli tak, to pobierz inSSIDer, przeskanuj jakich kanałów używają sieci, znajdź jakiś mało oblegany i zmień w ustawieniach routera na ten wybrany.

Antenę w routerze masz wpozycji poziomej czy pionowej. Powinna być w pionowej, czyli do góry.

Niekoniecznie :slight_smile: To zależy od tego, gdzie będzie znajdować się laptop.

Generalnie antena prętowa sygnał wypromieniowywać będzie na boki, poza tym jej ustawienie (polaryzacja) powinno być zgodne z ustawieniem anteny laptopa. Trudno oczywiście to kontrolować, jeśli jest ona wbudowana w laptopa.

Zapomniałem dopisać, jeśli router i laptop są na tym samym poziomie antena powinna być w pionie.

Owszem mam laptopa, który bez problemu pobiera internet, ale problem jest ze stacjonarnym :frowning:

W moim bloku napewno są inne sieci.

Moje wifi:

linksys-wusb100-eu-karta-usb-wireless-802-11n-Full.jpg

Dodane 22.05.2011 (N) 15:25

Jakie polecacie karty sieciowe tplinka?

Dodane 03.06.2011 (Pt) 18:44

Kupiłem TP LINK TL- WN722N i net chodzi po prostu bezbłędnie! :slight_smile:

Dziękuje każdemu za pomoc.

Pozdrawiam.! :smiley: