Słaby sygnał z laptopem

(Adrienks) #1

Witam, mam problem a mianowicie z internetem. Laptop jest 2 piętra niżej od routera Ap rt 2500 AP.

Gdy zbliże laptop do tego routera na bardzo bliską odległość sygnał = 100%, ale gdy oddalę o 4 metry to sygnał jest zmienny i wynosi 50-60%, a gdy zejdę już calkiem na dół gdzie zawsze był to nawet laptop nie wykrywa tego routera. Bawiłem się z anetnkami i jakiś efekt był, ale marny. Mozecie mi w czymś pomóc ? Czy mam zeskanowac laptopa jakims antywirkiem. Dzieki za pomoc.

(Pizdek1) #2

Jaki router ;>?

(Adrienks) #3

Sorry to nie router, tylko jak to nazwać.

RaLink rt2500Ap.

W ustawieniach nic nie było zmieniane jak coś.

(Feelek3) #4

Może masz ściany z żelbetonu?

(Adrienks) #5

Laptop ten działał chyba od czasu jak był kupiony. Pierwszy raz takie coś się zdarzyło. I ani osoba na laptopie nie modyfikowała tam ustawień.

(Adrienks) #6

Mam pytanie dla osób, które się na tym znają. Ostatnio rodzice kupili pakiet , że HBO, canal + , cinemax i wiele wiele innych programów. I tam też takie ,, pudełko '' było, a własnie laptop jest w tym pokoju gdzie to urządzenie dzięki ktoremu odbieramy te kanały ( nie wiem jak to nazwać). Może jakieś zakłócenia wysyła ? Ale wczoraj laptop bez zarzutów działał nawet gdy tan pakiet był. Prosze o opinie.

(Krzkaczor) #7

Ale czy wcześniej łączył się ok z internetem? Możliwe że są jakieś zakłucenia. Spróbuj wyłączyć satelitę. A po za tym może faktycznie masz za grube ściany.

(Julek94) #8

albo antena od wifi uległa uszkodzeniu!