Słaby Wynik Zapisu Do Pamięci // Crashe Systemu

Witam

Zacznę od przedstawienia mojego sprzętu.

http://img88.imageshack.us/img88/3964/beztytuumn9.png

Ostatnio zakupiłem procka P4 2.6Ghz, którego wstawiłem zamiast starego Celerona 1.7 .

Zacząłem ogólnie testować kompa everestem. Odczyt/zapis do pamięci etc.

I tutaj zaczyna się mój problem. Odczyt wynosi średnio około 3K MB/sek; podczas gdy zapis wyciąga ledwie 1050 MB/sek.

Jeśli dobrze mi wiadomo ten wynik powinnien być zbliżony odczytowi.

Moim drugim problemem jest crash systemu. Podczas gdy gram w gierki np. warcraft, komputer się zawiesza… Wystarczy 5 min odpalonej gry. Wszystko się zatrzymuję i nic nie da się zrobić oprócz restartu systemu. Gdy winamp jest włączony i następuje zawiecha, zaczyna ciągnąć się dźwięk. Dosłowny crash. Musze też stwierdzić że takie rzeczy nie występują tylko podczas gry. Zdarza to się nawet podczas zwykłego korzystania z systemu > “zwiedzanie netu” etc. Czasem jest tak że podczas długiego przesiadywnia przed gierką lub ogólnie przed kompem, ten nie zawiesza się. Nie wiem czym może to być spowodowane. Temp mam w normie, tak jak i wartość napięcia.

Na innym forum stwierdzili że może to być winna zasilacza. Z Modecom LC-B300ATX 300W, przerzuciłem się na Furtrona 300W którego mi polecono. Jednak to nic nie dało i dalej występowały zwiechy. A wydaje mi się że owy zasilacz zakupiony teraz powinnien napewno wystarczać.

Testowałem procek porgramem Orthos. Bez problemu wszysto liczył. Pamięc Memtestem spod Dosa. Tam jednak już zaczynał się wieszać :confused:

Na celeronie jednak wszystko dobrze sprawdza bez zwiech :confused:

Więc co jest nie tak?

Jakie masz temperatury, chłodzenie na procu, i pastę termo przewodzącą?

Kondensatory na płycie nie są wypukłe?

Fortron 300W to nie jest najlepszy zasilacz, jak masz 300W GFT z 13A na +12V to może być za mało.

na P4 everest pokazuje jakieś 20-25stopni. Chlodzenie mam boxowe od celerona. Pasty nie mam. Kondensatory nie wybrzuszone.

Ja mam starszego kompa gdzie większośc jest zasilana z 5V więc tam więcej prądu musi być a w nowszych kompach jest główną linia 12V. Więc mi się wydaje że z tym powinno być all right. Chociaż moge się mylić.