Słaby zasięg routera i rozłączanie z XBOX Live

Witam. Zacznę od tego, że router mam tam gdzie komp (oczywiste), a xboxa w drugim pokoju oddalonym o ok. 10 metrów (większy TV z HD). Zasięg mam na 3/4 kreski, niestety często podczas gry zrywa mi połączenie. Już ciężko mi to wytrzymać. Router jest maksymalnie wychylony (na krańcu biurka, żeby ten zasięg był największy) no, ale dzieje się jak dzieje.

Przed chwilą dla testu przyniosłem konsolę do siebie i odpaliłem na moich śmiesznych 14 calach. Wszystko idealnie śmiga, zasięg na maksa, demko Crysisa właśnie ściągam z full prędkością, 0 zrywania połączeń.

Tutaj pojawia się moje pytanie: macie jakieś pomysły na zwiększenie tego zasięgu sieci? Wiadomo, kompa nie przeniosę, a Ethernet idzie od kompa do routera i od modemu do routera. Z iksem łapię sygnał bezprzewodowo. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Jaki router?

TP-LINK WR-340G

Na internecie jest wiele informacji jak zwiększyć zasięg prowizoryczne np nakładanie puszki na antene w której robimy 2 dziury u góry na dola na antenę albo metalowe sitko nakładamy na antenę jednak nie polecam, może kup na allegro leszom antenę z zasięgiem np 100m

W tym routerze mam antenę 5dBi. Na forach polecają 7dBi. Co jakbym kupił 9 dBi? Chodzi mi o idealny zasięg

7dbi Tobie wystarczy.Druga sprawa jest taka;z czego masz ściany?Generalnie na 10 metrów ten router powinien działać bez problemów.

Hm mam mój pokój, taki krótki korytarzyk, i potem w lewo od razu jest TV z konsolą, więc przez ścianę przechodzi. Kombinowałem z anteną i czasem na 4 kreski załapuje. Zobaczymy. U mnie w pokoju się świetnie grało na TV.

Dodane 02.03.2011 (Śr) 17:18

odświeżam

Dodane 05.03.2011 (So) 14:26

ref

Dodane 10.03.2011 (Cz) 18:10

Problem rozwiązany